چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ , 24 Jul 2024
نمایندگان مجلس شورای اسلامی، وزارت صمت، سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور را مکلف کردند تا تمام اطلاعات پایه زمین شناسی و مفاد گزارش های اکتشاف محدوده ها و پهنه ها را در پایان سال اول برنامه به صورت برخط در اختیار عموم بگذارد.
تکلیف مجلس به وزارت صمت برای انتشار کلیه اطلاعات پایه زمین شناسی
به گزارش ماین نیوز، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان جلسه علنی نوبت صبح امروز (سه شنبه) مجلس، گزارش کمیسیون تلفیق در خصوص لایحه برنامه هفتم توسعه را بررسی کرده و جزء ۴ بند ب ماده ۴۸ لایحه را به تصویب رساندند.

بر اساس جزء ۴ بند ب ماده ۴۸ لایحه برنامه، وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور موظف است تمام اطلاعات پایه زمین شناسی (اعم از نقشه های زمین شناسی، نقشه های ژئوشیمی و ژئوفیزیک هوایی) و مفاد گزارش های اکتشاف محدوده ها و پهنه ها را در پایان سال اول برنامه منتشر و به صورت برخط در اختیار عموم بگذارد.

همچنین تمامی وزارتخانه ها، نهادها، سازمان ها، ارگان ها و دستگاه هایی که نسبت به تولید اطلاعات پایه زمین شناسی اقدام می نمایند. موظفند در مدت تعیین شده، تمامی اطلاعات تولید شده خود را مطابق استانداردهای سازمان زمینشناسی و اکتشافات معدنی کشور به این سازمان تحویل نمایند. گزارش روند پیشرفت این جزء و میزان همکاری کلیه وزارتخانه ها، سازمان ها و ارگان های مرتبط مانند وزارت نفت و سازمان انرژی اتمی در راستای اجرای این بند، توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت باید هر دو ماه به کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ارائه شود.
منبع : خبرگزاری ايسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی