شنبه ۲۳ تير ۱۴۰۳ , 13 Jul 2024
مدیر اکتشافات ایمیدرو از انجام ۲۶۰ هزار متر مربع اکتشاف در نیمه نخست امسال در سطح معادن کشور خبر داد.
انجام ۲۶۰ هزار متر مربع اکتشاف در نیمه نخست امسال
به گزارش ماین نیوز، فتاحی در گردهمایی مدیران و کارشناسان اکتشاف ایمیدرو و شرکت‌های زیرمجموعه که به میزبانی شرکت آلومینای ایران برگزار شد اظهار داشت: بر اساس برنامه‌ریزی حفاری که برای محدوده‌های اکتشافی واحد‌های زیر مجموعه ایمیدرو و ایمیدرو انجام گرفت برای سال ۱۴۰۲، چهارصد هزار متر اکتشاف پیش بینی شده بود.

وی افزود: در این رابطه طی شش ماهه نخست امسال ۲۶۰ هزار متر اکتشاف انجام گرفت که نسبت به برنامه پیش بینی شده ۶۵ درصد عملیاتی شده است.

وی در خصوص برنامه ایمیدرو برای کشف معادن جدید خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ایمیدرو تضمین خوراک صنایع معدنی در کشور را بر عهده دارد، نیاز است اکتشافات عناصر پایه، کانسنگ آهن، زغال سنگ و پلی متال را در دستور کار داشته باشد به همین منظور پروانه‌های اکتشافی جدیدی وجود دارد که به نام ایمیدرو ثبت شده و امیدواریم با انجام عملیات اکتشافی به ذخایر جدیدی دست پیدا کنیم.

مدیر اکتشافات ایمیدرو در ادامه در رابطه با شرکت آلومینای ایران و برنامه‌های پیش بینی شده در حوزه معادن مربوط به آلومینا اظهار داشت: با توجه به اینکه ذخایرکشف شده تاکنون برای ماده معدنی بوکسیت به منظور مصرف در شرکت آلومینای ایران است و همچنین محدودیت‌های موجود در این ذخایر، نیاز بود که توسعه ذخایر جدید و اکتشافات در دستور کار ایمیدرو قرار بگیرد.

وی افزود: بر این اساس نتایج مطالعات این پهنه منجر به ۱۰ محدوده اکتشافی در استان خراسان شمالی، ۱۲ محدوده در استان سمنان، ۴ محدوده در کهگیلویه و بویراحمد گردید که امیدواریم با اکتشاف سیستماتیک در این محدوده‌ها ذخایر جدیدی به ذخایر بوکسیت کشور اضافه نماییم.
منبع : ‌می‌متالز
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی