سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ , 23 Jul 2024
شرکت ذوب آهن اصفهان در گزارش ۶ ماهه رقم زد؛

"ذوب" در حال خارج شدن از مسیر زیان سازی

کاهش ۱۶۹ درصدی
در مجموع شرکت ذوب آهن اصفهان توانست از فعالیت ۶ ماهه سال ۱۴۰۲ خود، ۲ هزار و ۶۷۴ میلیارد تومان سود ناخالص کسب کند که در مقایسه با سال ۱۴۰۱ حدود ۳۰۹ درصد افزایش‌یافته است.
"ذوب" در حال خارج شدن از مسیر زیان سازی
به گزارش ماین نیوز، ذوب آهن اصفهان با سرمایه ثبت شده ۷ هزار و ۷۷ میلیارد تومان و ارزش بازار ۲۷ هزار میلیارد تومانی، گزارش اطلاعات و صورت‌های مالی ۶ ماهه منتهی به شهریورماه سال ۱۴۰۲ خود را در سامانه کدال ثبت کرد.

این شرکت در پایان شهریورماه سال ۱۴۰۲ توانست ۲۹ هزار و ۹۴۰ میلیارد تومان از فروش محصولات خود و ارائه خدمات درآمد کسب کند؛ البته حدود ۲۷ هزار و ۲۶۶ میلیارد تومان از درآمد " ذوب " صرف هزینه تولید محصولات و ارائه خدمات شده است. درآمد‌های عملیاتی این شرکت نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۲۸ درصد افزایش یافت و از طرفی هزینه‌های تولید محصولات و ارائه خدمات این شرکت فولادی نیز ۳۰ درصد زیاد شده است. در مجموع شرکت ذوب آهن اصفهان توانست از فعالیت ۶ ماهه سال ۱۴۰۲ خود، ۲ هزار و ۶۷۴ میلیارد تومان سود ناخالص کسب کند که در مقایسه با سال ۱۴۰۱ حدود ۳۰۹ درصد افزایش‌یافته است.


شرکت ذوب آهن اصفهان در این دوره ۶ ماهه موفق به ثبت سود عملیاتی ۴۰۶ میلیاردتومانی شد که نسبت به دوره مشابه ۱۶۱ درصد افزایش را تجربه کرد؛ اما با کسر هزینه‌های مالی ۶ ماهه سال ۱۴۰۲ از سود عملیاتی، سود خالص ۲ فصل بهار و تابستان "ذوب" به دست می‌آید که بر اساس این محاسبه صورت‌گرفته، شرکت توانسته است در پایان فصل تابستان سال ۱۴۰۲، بالغ بر ۲۸۳ میلیارد تومان از زیان سال گذشته خود کاهش دهد؛ که در مقایسه با ۶ ماهه سال گذشته حدود ۱۶۹ درصد از زیان خود کاهش داده.

گفتنی است سرمایه ثبت شده "ذوب" در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته ۹۲۷ میلیارد تومان افزایش سرمایه داشته است.
در انتها در یک نمودار خلاصه شده، صورت سود و زیان شرکت ذوب آهن اصفهان را ملاحظه می‌فرمایید.منبع : بورس نیوز
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی