چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ , 24 Jul 2024
تغییرات میزان تولید کالاهای معدنی و صنایع معدنی در تابستان سه سال اخیر با در نظر داشتن قطعی های متعدد برق نشان می‌دهد فولاد خام با نوسانات شدیدی همراه بوده، شمش آلومینیوم روند رو به افولی را طی می‌کند و سیمان تنها صنعتی است که از افت تولید جان سالم به در برده است.
آنچه گذشت؛ مروری بر تغییرات میزان تولید صنایع معدنی در تابستان ۳ سال اخیر
به گزارش ماین نیوز، تغییرات میزان تولید فولاد خام در تابستان سال ۱۴۰۰ حدود ۳۰ درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل کاهش یافته است. این عدد ضمن افزایش ۷۶.۶ درصدی، در تابستان سال ۱۴۰۱ به ۴۶.۶ رسیده است. این در حالیست که در تابستان سال ۱۴۰۲ این عدد با سقوط ۶۲.۳ واحدی به منفی ۱۵.۷ درصد در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل رسیده است.

تغییرات میزان تولید محصولات فولادی نشان می‌دهد حجم تولید تابستان ۱۴۰۰ در مقایسه با سال گذشته آن منفی ۱۷.۲ درصد و در تابستان سال ۱۴۰۱ حدود منفی ۲.۲ درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته است. خوشبختانه تولید محصولات فولادی در تابستان سال ۱۴۰۲ نسبت به تابستان سال ۴۰۱ رشد کرده است.

تولید کاتد مس در تابستان سال ۱۴۰۰ منفی ۱.۹ درصد نسبت به سال گذشته بوده و در تابستان سال بعد به منفی ۷.۱ رسیده است. این میزان در تابستان سال جاری با اندکی کاهش به منفی ۶ درصد رسیده است.


میزان تولید شمش آلومینیوم از محدود تولیدات صنایع معدنی است که به رغم کاهش شدید هچنان رشد مثبتی را طی می‌کند. میزان تولید شمش آلومینیوم در تابستان سال ۱۴۰۰ حدود ۲۶ درصد به نسبت دوره مشابه سال قبل افزایش یافته بود. در تابستان سال ۱۴۰۱ این عدد به ۹ و نیم درصد افزایش تولید نسبت به تابستان سال قبل رسید. در حالیست که در تابستان امسال تغییر میزان تولید شمش آلومینیوم با تجربه کاهش حدود ۵ واحدی به ۴.۹ درصد رسید. به بیان بهتر بررسی تغییرات تولید شمش آلومینیوم در فصل تابستان در طی سه سال اخیر در کشور نشان می‌دهد حجم تولید از قله ۲۶ درصدی با کاهش حدود ۲۱ واحد به کمتر از ۵ درصد رسیده است.

سیمان اما تنها صنعت معدنی است که از کاهش میزان تولید در فصل تابستان در طی سه سال اخیر جان سالم به در برده و علاوه بر این رشد مثبت مستمر و منطقی را تجربه می‌کند. به این ترتیب تولید سیمان که در تابستان سال ۱۴۰۰ منفی ۲۳ درصد نسبت به تابستان سال قبل کاهش یافته بود، در تابستان سال ۱۴۰۱ حدود ۳.۲ درصد نسبت به سال قبل افزایش تولید داشت. خوشبختانه این عدد در تابستان سال ۱۴۰۲ به ۹.۸ درصد افزایش تولید نسبت به مدت مشابه در سال گذشته رسید.
منبع : ایراسین
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی