چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ , 24 Jul 2024

732 مگاوات واحد نیروگاهی صنایع خودتامین تابستان 1403 در مدار قرار می‌گیرد

متصل شدن پنجمین واحد نیروگاهی صنایع به ظرفیت 183 مگاوات
مجری طرح احداث نیروگاه‌های صنایع معدنی از متصل شدن پنجمین واحد نیروگاهی صنایع به ظرفیت 183 مگاوات با شبکه خبر داد و گفت: واحد دوم گازی مبارکه، واحدهای گازی 1 و 2 گل گهر سیرجان و واحدهای گازی 1 و 2 فولاد اردکان چادرملو هرکدام به ظرفیت 183 مگاوات و جمعاً به ظرفیت 732 مگاوات در تابستان 1403 در مدار قرار خواهند گرفت.
732 مگاوات واحد نیروگاهی صنایع خودتامین تابستان 1403 در مدار قرار می‌گیرد
به گزارش ماین نیوز، "سید زمان حسینی: در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون) ضمن اعلام این خبر افزود: در راستای احداث نیروگاه‌های خودتامین صنایع، واحد اول گازی نیروگاه سیکل ترکیبی آلومینیوم المهدی به ظرفیت 183 مگاوات پس از اتمام عملیات اجرائی، نصب و راه اندازی با شبکه سنکرون شد.

مجری طرح احداث نیروگاه‌های صنایع معدنی با بیان اینکه فرآیند احداث این نیروگاه اوایل سال گذشته آغاز شده است، افزود: با در مدار قرارگرفتن اولین واحد گازی نیروگاه آلومینیوم المهدی، ظرفیت نیروگاه‌های جدیدالاحداث صنایع که تاکنون با شبکه سراسری سنکرون شده است شامل دو واحد گازی نیروگاه سمنان و یک واحد گازی نیروگاه فولاد مبارکه و یک واحد گازی فولاد غرب آسیا جمعا به میزان 871 مگاوات است.

وی همچنین یادآور شد: واحد دوم گازی فولاد مبارکه از نوع کلاس F به ظرفیت 307 مگاوات در مرحله تست و راه اندازی است که پیش‌بینی می‌شود در دهه مبارک فجر با شبکه سنکرون شود.

حسینی خاطرنشان کرد: علاوه بر واحد دوم گازی مبارکه، واحدهای گازی 1 و 2 گل گهر سیرجان و واحدهای گازی 1 و 2 فولاد اردکان چادرملو هرکدام به ظرفیت 183 مگاوات جمعا به ظرفیت 732 مگاوات در تابستان 1403 در مدار قرار خواهند گرفت.
منبع : پایگاه اطلاع رسانی وزارت نيرو
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی