چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ , 24 Jul 2024
در چهارمین روز از دهه فجر و با حضور رییس هیات عامل ایمیدرو؛

عملیات اجرایی کارخانه فرآوری طلای خونیک خراسان جنوبی آغاز شد

موثقی نیا: احداث کارخانه طلای خونیک؛ برای بیش از ۴۰۰ نفر اشتغال ایجاد می کند
طی مراسمی با حضور جواد قناعت استاندار خراسان جنوبی و محمدرضا موثقی نیا رئیس هیات عامل ایمیدرو آیین کلنگ زنی کارخانه فرآوری طلای خونیک در استان خراسان جنوبی برگزار شد.
عملیات اجرایی کارخانه فرآوری طلای خونیک خراسان جنوبی آغاز شد
به گزارش ماین نیوز، همزمان با چهارمین روز از دهه فجر، عملیات اجرایی کارخانه فرآوری طلای خونیک با ظرفیت تولید سالانه 400 کیلوگرم و سرمایه‌گذاری ۱۰۰۰ میلیارد تومان آغاز شد.

با بهره برداری کامل از این طرح، ظرفیت ایجاد اشتغال بیش از ۴۰۰ نفر به صورت مستقیم فراهم می شود.

رونق تولید؛ راهبرد وزارت صمت

رئیس هیات عامل سازمان ایمیدرو در مراسم آغاز عملیات اجرایی این طرح گفت: طبق قرارداد منعقد شده با سرمایه گذار ظرفیت این کارخانه 200 کیلوگرم در سال پیش بینی شده بود که طبق اعلام و برنامه ریزی سرمایه گذار تا 400 کیلوگرم افزایش یافته است.

محمدرضا موثقی نیا اعلام کرد: با راه اندازی طلای خونیک و همچنین میزان تولید طلای هیرد؛ تولید طلا در این محدوده از خراسان جنوبی به سالانه 800 کیلوگرم خواهد رسید.

وی با بیان اینکه راه اندازی این طرح نقش مهمی در ایجاد اشتغال و توسعه منطقه خواهد داشت، تاکید کرد: طرح ها و پروژه هایی همچون طلای خونیک؛ زمینه ثروت زایی را فراهم می کند.

توجه به استان های کم برخوردار

موثقی نیا گفت: در استان خراسان جنوبی هشت پیمانکار معدنی در مراحل اکتشاف تا بهره برداری و فرآوری مواد معدنی فعال هستند و ما به عنوان وزارت صمت خودمان را موظف می دانیم که ضمن سرلوحه قرار دادن توسعه معدن و صنایع معدنی؛ نگاه ویژه به استان های کم برخوردار داشته باشیم.

وی با بیان اینکه با راهبری های وزیر صنعت، معدن و تجارت و در راستای رونق تولید؛ در جهت رونق و احیای معادن تلاش می کنیم، گفت: باید بتوانیم این ثروت نهفته در خاک کشور را به مسیر و جریان رفاه مردم برسانیم و این رویه را یک وظیفه می دانیم.

8 معدن فعال در خراسان جنوبی

رئیس هیات عامل ایمیدرو افزود: هشت معدن این استان در مراحل مختلف زنجیره معدنکاری فعال است و این معادن توسط مردم و بخش خصوصی مدیریت می شود.

وی گفت: در حوزه معدن و صنایع معدنی از بعد از انقلاب اسلامی تاکنون؛ 20 میلیارد دلار سرمایه گذاری شده است و انتظار می رود با توجه به ذخایر کشور تا سال های آینده این عدد به مراتب افزایش یابد.

تامین زیرساخت

موثقی نیا عنوان کرد: ایمیدرو تامین زیرساخت های معادن را از ماموریت های اصلی خود می داند و تعریف طرح ها و پروژه های زیرساختی در نقاط مختلف کشور؛ گواه این موضوع است.

وی افزود: معدن از موضوعات مورد توجه مسئولان عالی کشور است و طبق منویات رهبر معظم انقلاب؛ باید در حوزه معدن و صنایع معدنی تلاش بسیار گسترده تری در حوزه معادن و صنایع معدنی شود.
منبع : ایمیدرو
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی