سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ , 23 Jul 2024

افتتاح کارخانه تولید شمش طلای هیرد تا آخر بهمن‌

ظرفیت تولید طلای خراسان جنوبی به ۸۰۰ کیلو می‌رسد‌
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از افتتاح کارخانه تولید شمش طلای هیرد تا آخر بهمن‌ماه خبر داد و گفت: ظرفیت تولید طلای خراسان جنوبی به ۸۰۰ کیلوگرم می‌رسد‌.
افتتاح کارخانه تولید شمش طلای هیرد تا آخر بهمن‌
به گزارش ماین نیوز، محمدرضا موثقی‌نیا با بیان اینکه در جریان سفر به استان خراسان جنوبی از سه معدن طلا در خوسف و کارخانه طلای هیرد بازدید شد اظهار داشت: استان خراسان جنوبی از نظر معادن طلا در جایگاه خوبی قرار دارد.

معاون وزیر صمت و رئیس هیئت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران با بیان اینکه استان خراسان جنوبی به عنوان استان معدن‌خیز در سطح کشور است، افزود: این استان دارای ذخایر معدنی غنی است که در وزارت صمت به دنبال این هستیم که فعالیت‌های معدنی را در سطح کشور و استان‌های کم‌برخورداری از جمله خراسان جنوبی توسعه دهیم.

موثقی‌نیا افزود: ‌هشت پهنه معدنی ‌خراسان جنوبی را با مشارکت بخش خصوصی در حال اکتشاف و بهره‌برداری هستیم.

وی با اشاره به درخواست سرمایه‌گذار کارخانه طلای هیرد در زمینه افزایش پهنه معدنی این مجموعه گفت: در این زمینه از سرمایه‌گذار حمایت و همراهی لازم را خواهیم داشت و امیدواریم طرح توسعه کارخانه تولید شمش طلای هیرد تا آخر بهمن‌ماه بهره‌برداری شود.

مدیرعامل ایمیدرو گفت: خراسان جنوبی از نظر ذخیره معدنی طلا در سطح کشور رتبه خوبی دارد و با بهره‌برداری از کارخانه‌های در دست اجرا ظرفیت تولید استان به 800 کیلوگرم طلا در سال خواهد رسید.
منبع : خبرگزاری تسنيم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی