چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ , 24 Jul 2024
یک منبع کارگری در استان کرمان از به تعویق افتادن دو ماه دستمزد و عیدی کارگران شاغل در معدن زغال سنگ «همکار» راور خبر دادند.
کارگران زغال سنگ «همکار» دو ماه معوقات مزدی و عیدی طلبکارند
به گزارش ماین نیوز، یک منبع کارگری در شرکت زغالسنگ کرمان گفت: معدن زغال سنگ همکار یکی از مناطق هفتگانه معدنی شرکت زغالسنگ کرمان و وابسته به صندوق بازنشستگی فولاد است که در شهرستان زرند و راور قرار گرفته است. کارگرانی که در این معدن کار می‌کنند دو ماه حقوق، عیدی و پاداش پایان سال طلبکارند.

این کارگر گفت: طلب انباشته ما مربوط به دستمزد ماه‌های بهمن و اسفند سال جاری است. علاوه بر این از پرداخت عیدی پایان سال کارگران خبری نیست.

وی تاکید کرد: در نتیجه بی‌توجهی مسئولان این واحد معدنی؛ روز گذشته (۲۲ اسفند ماه) جمعی از همکاران برای بیان مشکلات خود مقابل ساختمان فرمانداری راور دست به تجمع صنفی زدند.

طبق اظهارات این کارگر؛ به دنبال اعتراض کارگران مدیرعامل شرکت معادن زغال سنگ استان کرمان اعلام کرده یک ماه حقوق معوق بهمن ماه کارگران ذغال سنگ معدن همکار دو روز آینده می‌پردازد، در عین حال پرداخت عیدی کارگران نیز تا روزهای پایان سال انجام می‌شود.

این کارگر در خاتمه تصریح کرد: طی روز‌های گذشته کارگران برخی معادن شرکت ذغال سنگ کرمان تجمع مشابهی داشتند اما تاکنون نسبت به حل این مشکلات اقدام موثری انجام نشده است.
منبع : خبرگزاری ایلنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی