پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ , 25 Jul 2024
رئیس هیات عامل ایمیدرو از بهره برداری قریب الوقوع فاز نخست کارخانه سرب و روی مهدی آباد به عنوان بزرگترین کارخانجات سرب و روی کشور، تا پایان ماه آیتده (خرداد ۱۴۰۳) با حضور مقامات رسمی خبر داد.
بزرگترین کارخانه سرب و روی کشور در آستانه افتتاح رسمی
به گزارش ماین نیوز، محمدرضا موثقی نیا با بیان این مطلب اظهار داشت: فاز نخست طرح احداث کارخانجات فرآوری سرب و روی مهدی آباد با ظرفیت تولید 200 هزارتن کنسانتره روی سولفیدی در مراحل نهایی تست گرم است.

وی ادامه داد: اکنون تولید کنسانتره به صورت آزمایشی در این کارخانه در حال انجام است و به‌زودی با رفع ایرادات جزئی در بخش سیستم های کنترلی کارخانه، تنظیم و کالیبراسیون سیستم های ابزار دقیق، خط تولید به صورت پیوسته محقق خواهد شد.

تکمیل زیرساخت ها به کمک بخش خصوصی

رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به سرمایه گذاری قابل توجه بخش خصوصی در طرح ملی احداث کارخانجات فرآوری سرب و روی مهدی آباد بیان داشت: در این طرح، بخش خصوصی صدها میلیون دلار سرمایه گذاری کرده و بخشی از این سرمایه گذاری، مربوط به ایجاد زیرساخت ها بوده است.

وی ادامه داد: آماده سازی معدن با بیش از 100 میلیون تن پیش باطله برداری، تامین آب با ظرفیت 100 لیتر بر ثانیه از محل تصفیه خانه شهر یزد در فاصله یکصدکیلومتری، تامین برق با احداث پست 400/132/33 کیلوولت و ایجاد خط انتقال 132کیلوولت به طول 27 کیلومتر، از اقدامات بخش خصوصی در این زمینه بوده است.

اجرای 2 فاز دیگر طرح، در مرحله بعدی

موثقی نیا با اشاره به هدف نهایی طرح احداث کارخانجات فرآوری سرب و روی مهدی آباد، گفت: تولید سالانه 400 هزار تن کنسانتره روی با عیار حداقل 35 درصد به عنوان محصول اصلی و نیز تولید 80 هزارتن کنسانتره سرب- نقره با عیار 60 درصد سرب به‌ عنوان محصولات جانبی، در 2 فاز بعدی پیش بینی شده است.

وی خاطرنشان کرد: در مجموعه سرب و روی مهدی آباد، بیش از 600 نفر از متخصصان و نیروی های اغلب بومی برای اشتغال جذب شده اند.
منبع : ایمیدرو
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی