چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ , 24 Jul 2024
تسمه نوار نقاله استیل کورد از جمله محصولات استراتژیک صنایع معدنی ایران است، محصولی که اکنون در کشور تولید نمی‌شود و برای واردات آن میلیون ها دلار ارز سالانه از کشور خارج می‌شود.
امضاء قرارداد و آغاز عملیات اجرایی احداث کارخانه تولید نوار نقاله الشتر
به گزارش ماین نیوز، سهامداران این شرکت شامل شرکت های سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات، فولاد سنگان، توکافولاد و تجلی با راهبری ایمیدرو و با تأسی از منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر جهش تولید و بهبود وضعیت اشتغال در منطقه ای عاری از هرگونه طرح صنعتی اقدام به ایجاد یک واحد بزرگ صنعتی بزرگ نموده اند.

احداث کارخانه تولید تسمه نوار نقاله استیل کورد و منجید دار الشتر از جمله اتفاقات مهم صنعتی در دل منطقه ای است که رنگ محرومیت و بیکاری جوانان مستعدش، چهره اش را غبار آلود کرده بود.

با شروع مطالعات و عملیات اجرایی این پروژه و با پیش بینی کلیه مولفه های توسعه پایدار، بالاخص ملاحظات زیست محیطی، منطقه رنگ و بوی صنعتی شدن به خود گرفته و رایحه امیدی تازه در دل الشتر و مردمان شریفش دمیده و آینده ای روشن فراروی فرزندان مستعد این دیار ترسیم شده است.

طرح احداث کارخانه تولید تسمه نوار نقاله استیل کورد و منجید دار الشتر قرار است با اعتبار ۱۲۰۰ میلیارد تومانی ۴۰۰۰ تن تسمه نوار نقاله تولید کند.

با بهره برداری از این کارخانه علاوه بر تأمین نیاز کارخانه های فولادی و معدنی، سالانه بیش از ۱۰ میلیون دلار صرفه جویی ارزی در کشور اتفاق می افتد که خود می‌تواند زمینه ساز تولید و صادرات بهتر و اشتغال زایی بیشتر باشد.

در این طرح برای ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم ایجاد اشتغال می‌شود که خود تحولی تاریخی در این منطقه محسوب می‌شود.

با انتخاب پیمانکار این پروژه عظیم شاهد آن خواهیم بود تا بزودی روند عملیات عمرانی و احداث ابنیه آغاز شده به دنبال آن با نصب ماشین آلات و انتقال دانش و تجهیزات مورد نیاز گامی محکم در راستای عزم دولت و نظام برای برون رفت مناطق مختلف ایران اسلامی از محرومیت برداشته شود.

به گزارش روابط عمومی ظهر امروز (چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳) با حضور مدیرعامل و اعضاء هیئت مدیره شرکت کانیار ساعی و مدیران عامل مشارکت صنایع فولاد گسترش و فراتحقیق سپاهان به عنوان پیمانکار این پروژه، قرارداد احداث کارخانه تولید تسمه نوار نقاله استیل کورد و منجید دار الشتر رسماً منعقد گردید.
منبع : ومعادن
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی