پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ , 25 Jul 2024
عضو هیئت مدیره انجمن مس ایران گفت: زغال سنگ ایران قابلیت رقابتی در عرصه جهانی دارد و برای افزایش تولید نیازمند استفاده از تکنولوژی های جدید است.
کیفیت زغال سنگ ایران مطلوب و رقابتی است
به گزارش ماین نیوز، مشکانی عضو هیئت مدیره انجمن مس ایران در رابطه با کیفیت زغال ایران در مقایسه با کشورهای دیگر گفت: به طور کلی زغال سنگ به دو صورت کک شو و حرارتی است که زغال کک شو برای استفاده در ذوب آهن قابل استفاده است و در احیای آهن از آن استفاده می‌شود. همچنین از نظر ضخامت لایه‌های زمین‌شناسی زغال ایران در مقایسه با استاندارد جهانی نسبت پایین‌تری دارد و این امر باعث می‌شود در ایران استخراج زغال سنگ نسبت به استاندارد جهانی کمی با مشکل روبه رو شود ولی در حالت کلی از نظر کیفیت تفاوتی زیادی ندارد.

وی با ذکر دلایل کیفیت رقابتی زغال افزود: موارد مهمی که در استخراج زغال سنگ باید بدان توجه کرد خاکستر است که در برخی مناطق ایران این خاکستر پایین و در برخی از مناطق خاکستر بالاتری دارد ولی نسبت به استاندارد جهانی کمی بالاتر است ولی در کل مطلوب است و قابل رقابت دارد.

عضو هیئت مدیره انجمن مس ایران افزود: ظرفیت تولید زغال سنگ ایران نسبت به منابع معدنی موجود کشور، پایین‌تر است و در قیاس با کشورهای دیگر در بحث استخراج و استفاده از ماشین‌آلات از تکنولوژی بالاتری استفاده نمی‌شود و باید برای اینکه تولید را افزایش دهیم نیازمند استفاده از شیوه‌های جدید استخراج با تجهیزات و ماشین‌آلات با تکنولوژی بالا است.
منبع : فولادبان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی