چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ , 24 Jul 2024
رییس دادگستری کوهبنان گفت: مسئولان شرکت زغال‌سنگ استان در پی رخداد دومین حادثه منجر به فوت کارگر در معادن این شهرستان طی هفته های اخیر، به دستگاه قضا احضار شدند.
مسئولان زغال‌سنگ کرمان به دستگاه قضایی احضار شدند
به گزارش ماین نیوز، علی محبوب پور روز شنبه اظهار داشت: بدون هیچگونه اغماض با مقصران حادثه معادن اصلی و هشونی کوهبنان برخورد قانونی می شود و در این راستا مدیران شرکت زغال سنگ و مسئولان واحد ایمنی و امداد این معادن به دادگستری احضار شده‌اند.

وی در خصوص ریزش تونل در معدن اصلی زغالسنگ طی ۲ روز گذشته که منجر به جان‌باختن یکی از کارگران این معدن شد، اظهار داشت: هنوز ۱۰ روز از حادثه تلخ در معدن زغال‌سنگ هشونی که منجر به فوت یک کارگر شده بود، نگذشته که مجدد حادثه ای دیگر، به جان باختن یکی از کارگران در معدن اصلی انجامید و در این خصوص بلافاصله مدیران و مسئول واحد ایمنی و امداد معادن به دادگستری احضار شدند.

این مقام قضایی عنوان کرد: در این زمینه پرونده‌ای در دادگستری شهرستان کوهبنان تشکیل شده و قاضی پرونده به صورت ویژه تحقیقات مقدماتی را آغاز کرده است.

وی بیان کرد: نظر به اینکه این دومین حادثه‌ای است که طی ۱۰ روز اخیر در معادن شهرستان کوهبنان، اتفاق افتاده و منجر به بی سرپرست شدن ۲ خانواده شده، ضروری است سازمان صمت و سایر مراجع مربوطه، موضوع ایمنی و امداد در معادن را به صورت ویژه‌ و بدون هرگونه نقصی، پیگیری کنند.

محبوب پور تصریح کرد: علل حادثه در حال بررسی است و در صورت قصور و کوتاهی با مقصران احتمالی حوادث، بدون هیچگونه اغماضی برخورد قضایی خواهد شد.

 ۲۷ اردیبهشت ماه جاری حادثه در یکی از کارگاه‌های معدن اصلی زغال سنگ منطقه طغرالجرد این شهرستان جان یک کارگر را گرفت.

۱۷ اردیبهشت سال جاری نیز رییس حوزه قضایی شهرستان کوهبنان از تشکیل پرونده قضایی به منظور بررسی دلیل فوت یک کارگر در یکی از معادن این شهرستان خبر داده بود.
منبع : خبرگزاری ايرنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی