پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ , 25 Jul 2024
شرکت ملی صنایع مس ایران در مسیر پیشرفت؛

تولید اولین مس آندی در روز آزادی خرمشهر

همزمان با سوم خرداد سال 61 و آزادسازی غرورآفرین خرمشهر اولین «مس آندی» در مجتمع مس سرچشمه توسط مهندسان ایرانی تولید شد.
تولید اولین مس آندی در روز آزادی خرمشهر
به گزارش ماین نیوز، تولید اولین مس آندی در روز آزادی خرمشهر، یکی از افتخارات بزرگ شرکت ملی صنایع مس و کشورمان در دوران جنگ تحمیلی بود.

در سوم خرداد سال 1361، رزمندگان غیور ایران اسلامی با رشادت و از جان گذشتگی خرمشهر را از چنگ متجاوزان بعثی آزاد ساختند. این پیروزی عظیم، نقطه عطفی در تاریخ جنگ ایران و عراق به شمار می‌رود و غرور و افتخار ملی را در قلب مردم ایران زنده کرد.

اما در کنار این پیروزی بزرگ در دفاع مقدس، جبهه دیگری نیز وجود داشت که در آن نیز شاهد رشادت‌ها و فداکاری‌های رزمندگان اقتصادی بودیم. جبهه جهاد اقتصادی، عرصه‌ای بود که در آن نیز مردم ایران با اتکا به توانایی خود، در برابر تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی دشمن ایستادگی کردند.

یکی از نمادهای بارز جهاد اقتصادی در دوران دفاع مقدس، تولید اولین مس آندی در مجتمع مس سرچشمه در روز آزادسازی خرمشهر بود. این اتفاق، به منزله خودکفایی ایران در تولید مس بود و ضربه محکمی به تحریم‌های اقتصادی دشمن وارد کرد.

تولید اولین مس آندی در روز آزادسازی خرمشهر، از چند جهت حائز اهمیت بود؛ این رویداد خودباوری و اتکا به نفس ملت ایران را به نمایش گذاشت و نشان داد که ملت ایران با وجود تمام مشکلات و تحریم‌ها، توانایی انجام کارهای بزرگ را دارد و می‌تواند به اتکای توان داخلی خود، به پیشرفت و توسعه دست یابد.

همچنین از بعد شکستن تحریم‌های اقتصادی دشمن، تولید مس در داخل کشور، وابستگی ایران به واردات این محصول را کاهش داد و تحریم‌های اقتصادی دشمن را بی‌اثر کرد.

در پی این اتفاق، روحیه مقاومت و ایستادگی مردم ایران در برابر دشمن تقویت شد و به جهانیان اثبات گردید که ملت ایران در برابر هیچ سختی و مشکلی سر خم نخواهد کرد.
منبع : مس پرس
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی