پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ , 25 Jul 2024
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران خبر داد؛

افزایش سرمایه صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر

تلاش برای کاهش وابستگی به واردات تجهیزات و قطعات در صنعت مس
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران از افزایش سرمایه صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر (CVC) به منظور حمایت بیشتر از تحقق سیاست ساخت داخل در صنعت مس و توسعه زنجیره مس خبر داد.
افزایش سرمایه صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر
به گزارش ماین نیوز، دکتر حسین مدرس خیابانی در جلسه قرارگاه دانش‌بنیان و ساخت داخل شرکت ملی صنایع مس ایران اظهار کرد: هدف از افزایش سرمایه صندوق CVC از 50 به 200 میلیارد تومان حمایت از طرح‌های با ریسک بالا در حوزه توسعه زنجیره مس و صنایع پایین‌دستی آن توسط سرمایه‌گذاران بخش مردمی، تعاونی و خصوصی است.

وی با تاکید بر اینکه اساسنامه صندوق CVC باید محدود به توسعه زنجیره مس و صنایع پایین‌دستی آن باشد، افزود: طرح‌هایی که در این زمینه اجرا می‌شوند، مورد حمایت شرکت ملی مس قرار خواهند گرفت تا از دستاوردهای آن در مسیر توسعه فعالیت‌ها و بهبود فرآیندهای موجود استفاده شود.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با اشاره به گزارش ارائه شده در خصوص توانایی تولید برخی درایو تیکنرهای خمیری در داخل کشور و صرفه جویی 500 هزار یورویی از عدم واردات این محصول افزود: باید با کمک مجموعه همکاران در مجتمع‌ها و شرکت‌های تابعه، از علم و دانش نخبگان حمایت و با تولید قطعات و سایر تجهیزات مورد نیاز صنعت مس در داخل کشور، صرفه جویی ارزی را رقم زد.

در ادامه این جلسه، حسین محققی مدیر مجتمع مس سرچشمه گزارشی از اقدامات انجام شده در راستای ساخت داخل قطعات و تجهیزات زنجیره مس و تقویت فعالیت کارگاه‌های ساخت این مجتمع در سال 1402 ارائه کرد و سپس طرح های پیشران در حوزه ساخت داخل، شامل استخراج هیدرومتالوژی مس، تصفیه پساب، استخراج مس از کنسانتره سولفیدی و استحصال فلزات گران بها و عناصر نیمه هادی از لجن آندی مورد بررسی قرار گرفت.
منبع : مس پرس
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی