پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ , 25 Jul 2024
مدیرعامل شرکت آلومینای ایران تحریم ها و به روز نبودن دستگاه ها و تجهیزات معدنی را یکی از چالش های موجود بر سر راه بهره برداری از معدن عنوان کرد.
تحریم و به روز نبودن تجهیزات از چالش های بهره برداری معادن
به گزارش ماین نیوز، دکتر عبدالله شه بخش در این رابطه گفت: با توجه به تحریم های ظالمانه دشمنان سالهاست که دستگاه ها و تجهیزات به روز در حوزه معدن به کشور وارد نشده است و دستگاه های معدنی و اکتشافی به روز نیست.

وی افزود: این کمبودها باعث می شود علاوه بر کاهش راندمان کاری، تعمیرات قطعات نیز با مشکلات متعددی مواجه شود.

مدیرعامل شرکت آلومینای ایران، پیمانکاران را بازوان اجرایی مهم در کار معدن عنوان کرد و به روز نبودن تجهیزات را سبب پایین آمدن توان و راندمان کاری آنان عنوان کرد.

وی افزود: در حال حاضر شمار اندکی از دستگاه ها و تجهیزات مورد نیاز در این حوزه به روز هستند و مابقی تجهیزات و ماشین آلات نیاز به روزرسانی و تعمیر دارند

تامین سوخت و اختصاص گازوئیل برای ماشین آلات معدنی و مواد منفجره

دکتر شه بخش تامین سوخت و اختصاص گازوئیل برای ماشین آلات معدنی و مواد منفجره را از دیگر معضلات و چالش های پیش روی این فعالیت عنوان کرد و اظهارداشت: این مساله به ویژه در خراسان شمالی بیشتر نمود دارد زیرا که با مشکل تامین سوخت مورد نیاز مواجه هستیم و از برنامه هدفگذاری انجام شده عقب هستیم.

وی مواد منفجره مورد نیاز ماهانه در انجام اقدامات معدنی این شرکت را ۳۰۰ تن عنوان کرد و گفت: همچنین در تامین این میزان نیز با چالش هایی مواجه هستیم.

مدیرعامل شرکت آلومینای ایران، نیروی متخصص در بخش معدن کاری را از علل افزایش سرعت و کیفیت کار دانست و گفت: نبود نیروی متخصص و کارآمد از دیگر مشکلات پیش رو است.

وی افزود: در حال حاضر یک هزار نیروی متخصص در بخش معدن مشغول به فعالیت هستند که بر این اساس ۳۰ درصد از نیروهای متخصص مورد نیاز ما محقق نشده است.


دکتر شه بخش اظهارداشت: رسالت ما آموزش نیست اما به دلیل اهمیت تامین نیروی متخصص در این بخش، همواره در این راستا پیگیری و مذاکرات با دانشگاه ها و سایر اقدامات برای رفع این مهم انجام شده است.

دکتر شه بخش معدن کاری سبز و ضرورت و اهمیت رعایت تمام مسائل زیست محیطی و رعایت استاندارد ها برای جلوگیری از آسیب به محیط زیست و در کنار آن برنامه‌ریزی بازسازی معادن بعد از اتمام کار و کاشت درخت، احداث بند خاکی و… را نیز مورد تاکید قرار داد.
منبع : شرکت آلومینای ایران
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی