پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ , 25 Jul 2024
با اجرای طرح هوشمند سازی در شرکت سنگ آهن مرکزی ایران میزان بهره وری و سودآوری شرکت به بیش از ۲۰ درصد خواهد رسید.
سودآوری شرکت سنگ آهن مرکزی ایران به بیش از ۲۰ درصد می رسد
به گزارش ماین نیوز، مجتبی حمیدیان، مدیرعامل شرکت با بیان اینکه شرکت سنگ آهن اولین شرکت معدنی است که به صورت حرفه ای نقشه راه تحول دیجیتال را طراحی و تدوین کرده است گفت: با اجرای طرح هوشمندسازی میزان بهره وری و سودآوری شرکت به بیش از ۲۰ درصد می رسد.

وی به بازدید کارشناسان چینی شرکت چاینا الکترونیک از شرکت سنگ آهن مرکزی اشاره کرد و افزود: طبق تفاهمنامه ای که بین شرکت سنگ آهن با شرکت چاینا الکترونیک به امضا رسیده کارشناسان این شرکت برای بررسی دقیق و مشاهده فرایندها در شرکت حضور پیدا کردند تا زمینه هوشمندسازی در حوزه کاری معاونت معدنی و تولید را راه اندازی کنند.

حمیدیان با بیان اینکه شرکت چایناالکترونیک شرکت قوی در حوزه هوشمندسازی است اضافه کرد:این شرکت راهکارهای خوبی در ایجاد امنیت و پایداری بالا، صرفه اقتصادی و پوشش ارتباطی مناسب دارد.

وی تصریح کرد: نگاه کارشناسان این شرکت چینی پس از بازدید از بخش های مختلف شرکت نگاه مثبتی بوده و به زودی زمینه فعالیت فراهم می شود.

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران بیان کرد: این شرکت در حوزه هوشمندسازی در ۶۰ کشور دنیا فعالیت های مختلفی انجام داده و قرار است موضوع هوشمندسازی در کل زنجیره عملیات معدنی و تولیدی شرکت سنگ آهن مرکزی ایران را نیز اجرایی کند.

حمیدیان در ادامه با بیان اینکه هوشمندسازی در شرکت سنگ آهن موجب حذف نیروی انسانی نمی شود گفت: این موضوع فقط به منظور افزایش راندمان کاری، شفاف سازی، بهره وری و سودآوری انجام می گیرد.

وی افزود: فرصت های کاهش هزینه در نقاط مختلف زنجیره ارزش، مورد بررسی قرار گرفته تا با هوشمندسازی این فرایند بهینه شود و میزان سودآوری را بالا ببرد.

وی ادامه داد: برای هوشمندسازی نیاز به ارائه پلت فرم ، زیرساخت و امنیت اطلاعات و سایبری است که مشاور هوشمندسازی شرکت تمامی موارد را اجرایی می کند.

حمیدیان با بیان اینکه امسال یکی از معادن شرکت به طور هوشمند به بهره برداری می رسد گفت: دنیا در حال هوشمند شدن است و ما نیز با مطالعات و بررسی هایی که انجام داده ایم تا ۵ سال آینده در حوزه هوشمندسازی فعال خواهیم بود.
منبع : مرکز اطلاع رسانی شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی