پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ , 25 Jul 2024
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران خبر داد؛

اولویت تامین کالاها و تجهیزات مورد نیاز مجتمع‌های مس از داخل استان محل استقرار

بر رعایت ضوابط و توجه به قیمت و کیفیت رقابتی تاکید داریم
دکتر حسین مدرس خیابانی ظهر امروز در نشست ارتباط موثر صنایع بزرگ و کوچک که در محل مجتمع مس سرچشمه رفسنجان برگزار شد، اظهار کرد: این رویداد با سیاست خوب استاندار محترم کرمان و معاونت اقتصادی استانداری در خصوص تقویت ارتباط بین صنایع بزرگ و کوچک و متوسط استان برگزار شده است.
اولویت تامین کالاها و تجهیزات مورد نیاز مجتمع‌های مس از داخل استان محل استقرار
به‌ گزارش ماین نیوز، وی افزود: یکی از ماموریت‌های صنایع بزرگ و پیشران این است که زنجیره‌های پایین‌دست خود را به حرکت درآورند؛ برخی از کالاهایی که برای طرح‌های توسعه و واحدهای تولیدی نیاز داریم توان تولید آن‌ها در استان کرمان وجود دارد و از این توان استفاده می‌کنیم.

وی تصریح کرد: در مجموعه شرکت ملی صنایع مس ایران تکلیف شده است که حتما در چارچوب ضوابط و با در نظر گرفتن قیمت رقابتی و کیفیت مناسب؛ تأمین کالاها، تجهیزات و ماشین آلات صنعتی از داخل استان در اولویت قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران ادامه داد: در سال 1402 بیش از 2800 میلیارد تومان از داخل استان کرمان برای مجتمع‌های مس سرچشمه و شهربابک خریداری شده است که از این مبلغ 1200 میلیارد تومان مربوط به مجتمع مس سرچشمه و 1150 میلیارد تومان برای مجتمع شهربابک بوده است.

وی ادامه داد: هدف‌گذاری شده است که در سال 1403 با تقویت این سیاست در استان، میزان خرید کالا و تجهیزات از داخل استان کرمان را 50 درصد افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه نمایشگاه دائمی توانمندی‌های استان کرمان و نیازمندی‌های صنعت مس ایجاد می‌شود، خاطرنشان کرد: همچنین مقرر شد بازدیدهای مستمری بین مدیران مجتمع‌ها بویژه مسئولان خرید و تامین تدارکات کالا از کارخانجات داخل استان انجام شود.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: واحدهای تولیدی نیز باید بتوانند روش‌های بازاریابی را بشناسند و کالاهایی که توانایی ساخت را دارند به شرکت‌های بزرگ معرفی کنند.
منبع : مس پرس
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی