چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ , 24 Jul 2024
معاون بهره‌برداری معادن شرکت زغال سنگ استان کرمان در پاسخ به پیگیری‌های خبرنگار ایرنا، جزئیات مربوط به چگونگی و ابعاد وقوع حادثه امروز(پنجشنبه) معدن آبنیل جنوبی این شرکت را که یک جان‌باخته و یک مصدوم داشت، تشریح کرد.
جزئیات حادثه منجر به مرگ در معدن زغال سنگ کرمان
به گزارش ماین نیوز، مجتبی رنجبر شامگاه پنجشنبه با توضیح این که این حادثه که ظهر امروز رخ داد ۲ مصدوم داشت، افزود: باوجود اقدامات امدادرسانی و درمانی، یکی از مصدومان به علت شدت صدمه جان خود را از دست داد اما حال مصدوم دیگر مطلوب و طبق اعلام رسمی از بیمارستان ترخیص شده است.

وی درباره چرایی وقوع حادثه افزود: در پی آزاد شدن موضعی قسمتی از لایه زغال‌سنگ در محدوده کارگاه استخراج (کارگاه شماره ۲۴۳ بین افق اول و دوم) در معدن زغال سنگ آبنیل جنوبی طی ساعت ۱۲ ظهر امروز ۲ نفر از کارگران دچار آسیب دیدگی شدند.

رنجبر ادامه داد: پس از وقوع حادثه، اعضای گروه امداد و نجات معدن به‌سرعت نسبت به امدادرسانی و انتقال این افراد به خارج از محل اقدام کردندکه متاسفانه یکی از این پرسنل با وجود اقدامات انجام شده به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه سر، فوت کرد.

معاون بهره برداری معادن شرکت زغال سنگ استان کرمان ادامه داد: اما فرد دوم که از ناحیه پای راست دچار مصدومیت شده بود، پس از انجام اقدامات اولیه پزشکی برای بررسی‌های تکمیلی توسط عوامل اورژانس به مرکز درمانی شهید باهنر کرمان منتقل شد.

وی اضافه کرد: وضعیت حال عمومی مصدوم این حادثه مطلوب بود که ساعتی پیش از بیمارستان ترخیص شد.

معدن آبنیل جنوبی در ۵۶ کیلومتری شمال غرب مرکز استان کرمان واقع شده است.
منبع : خبرگزاری ايرنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی