چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ , 24 Jul 2024
معاون معدن و صنایع معدنی وزیر صمت در نشست تخصصی فعالین حوزه معدن و صنایع معدنی استان مطرح کرد: سالانه بیش از یک میلیارد دلار سوخت تهیه و در اختیار معادن قرار داده می شود.
سالانه بیش از یک میلیارد دلار سوخت تهیه و در اختیار معادن قرار داده می شود
به گزارش ماین نیوز، نشست تخصصی فعالین حوزه معدن و صنایع معدنی استان با رضا محتشمی‌پور معاون معدن و صنایع معدنی وزیر صمت با حضور کرمی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار، پرنیان سرپرست اداره کل صمت و روسای تشکل‌های معدنی آذربایجان غربی در محل اتاق بازرگانی ارومیه برگزار شد.

محتشمی‌پور معاون معدن و صنایع معدنی وزیر صمت در این نشست به اهمیت وزارت صمت نسبت به واردات ماشین آلات معدنی اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه تعداد ماشین آلات مستهلک بخش معدن بسیار بالاست به همین جهت وزارت در راستای واردات ماشین آلات در این بخش اقتصادی هیچ محدودیتی برای شرکت‌های فعال در این زمینه اعمال نکرده است.

معاون معدن و صنایع معدنی وزیر صمت با بیان اینکه سالانه بیش از یک میلیارد دلار سوخت تهیه و در اختیار معادن قرار داده می شود ادامه داد: در واقع ۴۰همت حقوق دولتی خود معادن است و در این راستا سازمان نظام مهندسی کشور در صدد است تا مدلی مناسب برای محاسبه حقوق دولتی معادن تهیه و ارائه نماید.

وی در ادامه اظهار داشت: سیاست کلی وزارت صمت سئوق دادن معدن داری به سمت اشخاص حقوقی است؛ چرا که حجم عملیات نیازمنذ آن است که از ظرفیت اشخاص حقوقی استفتده شود.

محتشمی پورعنوان کرد: از سال 1400 تا به امروز بیشترین تلاش بر این بوده که نوسانات ضرایب به حداقل برسد و از ابتدای سال جاری نیز یک نرم افزار تخصصی جهت محاسبه علی الحساب عملیات معادن راه اندازی شده، زیرا ما با 12 هزار محدوده معدنی در کشور سر و کار داریم.

وی در ادامه به محدودیت‌های منابع طبیعی در حوزه معدن نیز پرداخت و خاطرنشان کرد: اگر سرمایه گذاران بخش معدن در محدوده‌ای با مشکل محدودیت مواجه شوند باید کارگروهی تحت نظر استاندار تشکیل شود تا به این مشکل رسیدگی شود.

معاون معدن و صنایع معدنی وزیر صمت تصریح کرد: طبق برنامه ریزی انجام شده تا یک سال و نیم آینده اتصال سامانه ها در بخش معدن انجام خواهد گرفت.

گفتنی است، در این نشست تخصصی فعالین و نمایندگان بخش صنعت آذربایجان غربی به ایراد مشکلات و نقطه نظرات خود در بخش معدن پرداختنند.
منبع : روابط عمومی اداره کل صمت استان آذربایجان غربی
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی