يکشنبه ۳۱ تير ۱۴۰۳ , 21 Jul 2024
با حکم رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران، اردوان دارابی به عنوان رئیس جدید سازمان نظام مهندسی معدن استان بوشهر منصوب شد.
رئیس جدید سازمان نظام مهندسی معدن بوشهر منصوب شد
به گزارش ماین نیوز، رئیس جدید سازمان نظام مهندسی معدن استان بوشهر گفت: استان بوشهر به دلیل وضعیت خاص جغرافیایی و وجود بازار تقاضای مصالح معدنی بالاخص از کشورهای حاشیه خلیج فارس، دارای موقعیت ممتازی است. طی سنوات اخیر مسیر صادرات مواد معدنی تا حدی توسط فعالان این حوزه هموار شده است اما استعداد بالقوه موجود بسیار بیشتر از حجم صادرات فعلی است. حلقه مفقوده این زنجیره اقتصادی، نظارت بر کیفیت مصالح فرآوری شده است که سازمان نظام مهندسی معدن به عنوان مرجع تخصصی و حرفه‌ای این امر، نقش پراهمیتی در تکمیل این چرخه صادراتی خواهد داشت بنابراین در این راستا برنامه ریزی جدی جهت همکاری نزدیک و حرفه‌ای با سازمان صنعت، معدن و تجارت و اتاق بازرگانی استان در جهت ارائه خدمات مشاوره‌ای و تخصصی توسط نظام مهندسی صورت پذیرفته است که اثربخشی آن در توسعه میزان صادرات مصالح فرآوری شده و با ارزش افزوده در جهت ارزآوری به کشور محقق خواهد شد.

وی افزود: در حوزه داخلی نیز در راستای حمایت از فعالان حوزه معادن و مرتفع نمودن مشکلات موجود گام‌های موثر برداشته خواهد شد. البته لازم است سرمایه گذاران حوزه معادن نیز رعایت اصول توسعه پایدار یعنی ملازمه‌ اصل بهره‌وری اقتصادی با حفظ منابع زیست محیطی و ارتقاء سرمایه‌های انسانی را سرلوحه کار خود قرار دهند و نسبت به ایفای مسوولیت های اجتماعی در قبال جوامع میزبان اهتمام ورزند. قانون برنامه هفتم توسعه با نگاهی مترقی به این حوزه، الزاماتی جهت پشتیبانی از نیروی انسانی و محیط زیست جوامع میزبان معادن تعیین و مقرر کرده است.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی