پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ , 25 Jul 2024

رشد 2.5 برابری ظرفیت تولید در سال «جهش تولید با مشارکت مردم»

برنامه‌ریزی برای تولید 6 هزار تن کنسانتره در معدن مس چهارگنبد طی سال جاری
مدیرعامل معادن مس چهارگنبد گفت: ظرفیت تولید کنسانتره مس در این شرکت 2.5 برابر شده و به 6 هزار تن در سال 1403 خواهد رسید.
رشد 2.5 برابری ظرفیت تولید در سال «جهش تولید با مشارکت مردم»
به گزارش ماین نیوز، رضا بلوردی با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به سیاست مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در زمینه تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری، چندین برنامه را برای افزایش تولید در دستور کار خود قرار داده‌ایم.

وی با بیان این که افزایش و تکمیل اکتشافات معادن مس در اختیار شرکت چهارگنبد تا سال 1403 در دستور کار قرار دارد، افزود: در سال 1402، 2 هزار و 700 تن کنسانتره تولید شده است اما درصدد هستیم با برنامه‌ریزی های صورت گرفته در سال 1403 به تولید 6 هزار تن دست پیدا کنیم.

مدیرعامل معادن مس چهارگنبد افزود: با کشف ذخایر جدید، میزان ذخایر موجود از 3 میلیون تن به 8 میلیون تن افزایش یافته است و ظرفیت تولید هم به 6 هزار تن در سال 1403 خواهد رسید که رقم قابل توجهی است.

وی نصب خط جدید فرآوری در کنار خط قدیم فرآوری را از عوامل 2 برابر شدن تولید در سال 1403 برشمرد و افزود: روند تولید در 2ماه ابتدای سال 1403 رشدی را بیش از برنامه نشان می‌دهد که امیدواریم در ادامه سال نیز رشدی بیشتر از پیش‌بینی ها صورت گیرد.

بلوردی از افزایش 2.5 برابری ظرفیت تولید در سال 1403 خبر داد و بیان کرد: توانستم در سال گذشته با افزایش عیار ورودی کارخانه تغلیظ و اصلاح خطوط فراوری از حداکثر ظرفیت اسمی کارخانه قدیم استفاده کرده و در پایان سال 1402 رشد 228 درصدی محقق شود.

مدیرعامل معادن مس چهارگنبد گفت: به پشتوانه این تغییرات و کشف ذخایر جدید، علاوه بر افزایش خط فرآوری که در نیمه دوم سال به بهره برداری می رسد، تولید ما از 2 هزار و 700 تن در سال به 6000 تن در سال 1403 می رسد.

وی در رابطه با تامین تجهیزات مورد نیاز تصریح کرد: در خصوص خط جدید، تامین تجهیزات از طرف تامین کنندگان داخلی صورت گرفته است و بر اساس سیاست های کلان شرکت ملی مس، کلیه برنامه های توسعه‌ای شرکت بر پایه تولید داخل خواهد بود.
منبع : مس پرس
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی