پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ , 25 Jul 2024
بیش از ۶۰ طرح سرمایه گذاری به صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر شرکت سنگ آهن مرکزی ایران رسیده که با بررسی‌های انجام شده، سه طرح در مرحله عقد قرارداد و سه طرح دیگر نیز در مراحل پایانی برای سرمایه گذاری است.
بررسی بیش از ۶۰ طرح سرمایه گذاری در صندوق cvc شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
به گزارش ماین نیوز، صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی سرمایه‌گذاری خطرپذیر سنگ‌آهن مرکزی و صنایع وابسته که با نام صندوق CVC سنگ آهن مرکزی شناخته می‌شود، نخستین شرکت از شرکت‌های زیرمجموعه سنگ‌آهن مرکزی ایران است که به‌واسطه فعالیت در زیست بوم نوآوری و فناوری و سرمایه‌گذاری در شرکت های دانش بنیان، موفق به اخذ مجوز دانش‌بنیان از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بینان ریاست جمهوری شده است.

بنا بر اعلام این مجموعه، این صندوق در سال گذشته بیش از ۶۰ طرح سرمایه‌گذاری دریافت کرده که پس از بررسی‌های انجام شده، سه طرح به مرحله انعقاد قرارداد رسیده و سه طرح دیگر نیز در مراحل پایانی برای سرمایه گذاری قرار دارد.

لازم به ذکر است که اهداف سرمایه گذاری این صندوق متمرکز بر طرح های تکمیل کننده زنجیره ارزش شرکت سنگ آهن مرکزی ایران بوده و زمینه هایی همچون توسعه فرآیندهای معدنکاری پایدار و فناوری های مرتبط از جمله محورهای مدنظر این صندوق برای سرمایه‌گذاری در شرکت‌های دانش‌بنیان است.

گفتنی است، صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر سنگ آهن مرکزی ایران پس از دریافت مجوز تاسیس در سال ۱۴۰۱، در شهریور سال ۱۴۰۲ موفق به اخذ مجوز فعالیت شد و بلافاصله دریافت طرح‌های نوآورانه از شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان به منظور ارزیابی و سرمایه گذاری را اجرایی کرد.
منبع : مرکز اطلاع رسانی شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی