پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ , 25 Jul 2024
شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور طی 3 ماهه نخست 1403، در تولید کنسانتره و گندله رکوردشکنی کرد.
رکوردشکنی صبانور در تولید
به گزارش ماین نیوز، زین العابدین میرزایی، مدیر کارخانه کنسانتره شرکت صبانور در جریان بازدید گروهی از کارشناسان ایمیدرو گفت: ظرفیت تولید این کارخانه600 هزار تن است که تولید واقعی در سال 1400 به 630 هزار تن رسید و پیش بینی می شود امسال نیز این رقم افزایش یابد.

وی افزود: تولید کارخانه کنسانتره طی سه ماه نخست امسال، به 155 هزار تن رسید. ظرفیت اسمی کارخانه طی مدت مذکور 120 هزار تن است.

میرزایی با اشاره به اینکه سالانه بیش از یک میلیون تن مواد معدنی با عیار 30 درصد وارد کارخانه تولید کنسانتره می شود، تصریح کرد: مواد معدنی پس از پرعیارسازی به 40 تا 43 درصد، وارد فرآیند فرآوری می شود.وی ادامه داد: با توجه به ذخایر موجود، طرح های توسعه ای و افزایش ظرفیت کارخانه های موجود تا 40 درصد قابل تامین است.

مدیر کارخانه کنسانتره شرکت صبانور درباره طرح های توسعه ای این شرکت گفت: عملیات اجرایی طرح کنسانتره 2.5 میلیون تنی گلالی و عملیات اجرای فاز 2 اکتشافات تفضیلی اجرا شده است.همچنین، طرح مطالعاتی بررسی عناصر دیگر، از غیر از آهن در حال انجام است.

افزایش 35 درصدی تولید گندله

مجتبی محبوبی راد، مدیر کارخانه گندله سازی صبانور نیز در جلسه مذکور با اشاره به ظرفیت 550 هزار تنی این کارخانه گفت: این کارخانه طی 3 ماهه نخست امسال، 155 هزار و 569 تن گندله تولید کرد که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال گذشته (115 هزار و 309 تن)، حدود 35 درصد افزایش نشان می دهد.وی افزود: میزان توقف تولید این کارخانه طی 3 ماهه اخیر، به کمترین میزان طی 5 سال اخیر رسیده است. به طوری که میزان توقف تولید از 393 ساعت در سال 99 به 361 ساعت در 1403 کاهش یافته است.بنا به این گزارش، شرکت معدنی و صنعتی صبانور واقع در استان همدان در اسفند 75 در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسید.

این شرکت از مرحله اکتشاف، استخراج ، فرآوری سنگ آهن تا تولید محصولات کنسانتره و گندله دانه بندی فعال است. سنگ آهن دانه بندی این شرکت، در معادن باباعلی، گلالی و مجموعه معادن شهرک و کورکوره در استان های همدان و کردستان تولید می شود. این محصول با مشخصات کیفی مطلوب به عنوان خوراک مصرفی کارخانجات کنسانتره سازی صبانور مورد استفاده قرار می گیرد.
مجموعه معدنی و صنعتی صبانور دارای 2 کارخانه کنسانتره سازی و گندله سازی در استان همدان است و زنجیره تولید در این استان، از مرحله تولید سنگ آهن دانه بندی تا تولید کنسانتره آهن و در نهایت، گندله آهن به صورت پیوسته فعال است. گندله تولیدی در کارخانه های فولادی به مصرف می رسد.همچنین زنجیره تولید این مجموعه معدنی در استان کردستان از مرحله تولید سنگ آهن دانه بندی و مصرف آن به عنوان خوراک کارخانه کنسانتره سازی فعال است. برنامه راه اندازی کارخانه گندله سازی بیجار و سایر پروژه های این مجموعه در مراحل تکمیلی زنجیره قرار دارد.
منبع : ایمیدرو
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی