گروه معادن مس
 
بازار مس ایالات متحده در امواج تغییر
گروه معادن >مس - ایالات متحده امریکا به‌عنوان یکی از عمده‌ترین مصرف‌کنندگان مس در سال جاری، واردات مس خود را افزایش داده است. موسسه تحقیقاتی CRU می‌گوید این واردات ادامه خواهد داشت؛ خبر خوبی برای بازار مس.
 
به گزارش ماین نیوز، به نقل از عصرمس، حجم واردات کاتد مس در ایالات متحده در سال جاری افزایش شدیدی را تجربه کرده است. آمارها نشان می‌دهد واردات کاتد در پنج ماه نخست سال جاری 27درصد رشد یافته است. عمده این واردات از کشور شیلی است و عرضه مواد از کشورهای مکزیک، پرو و جمهوری دموکرات کنگو رو به کاهش است. این مسأله، نظرسنجی صورت‌گرفته توسط موسسه تحقیقاتی CRU را تایید می‌کند. در نظرسنجی یادشده ادعا می‌شود که تولیدات کمپانی کودلکو به سرعت در حال افزایش است و از آربیتراژ بین بورس فلزات لندن و بورس کامکس منتفع می‌شود.

این افزایش واردات زمانی اتفاق افتاده است که صادرات کاتد مس در ایالات متحده نیز در حال کاهش بوده است و افت تقریبا 40درصدی در پنج ماه نخست سال جاری در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته مشاهده می‌شود. بررسی‌های موسسه تحقیقاتی CRU نشان می‌دهد کمپانی‌های Southwire و Amrod دو مصرف‌کننده نهایی بزرگ در ایالات متحده هستند که مقادیر قابل توجهی از کاتد مس را از طریق بنادر این کشور به طور مستقیم وارد می‌کنند. جدای از این دو کمپانی، تقریبا تمام کاتد مس توسط معامله‌گران و خارج از بلوک NAFTA (توافقنامه تجارت آزاد آمریکای شمالی) وارد می‌شود.

در سال گذشته، واردات مستقیم کاتد مس در ایالات متحده توسط کمپانی Southwire تقریبا 40 درصد از واردات کاتد مس از کشورهای غیر عضو NAFTA را به خود اختصاص داد. در حال حاضر، کمپانی Southwire بزرگ‌ترین واردکننده مس تصفیه‌شده در ایالات متحده به شمار می‌آید. علاوه بر این داده‌ها دلالت بر این دارند که در سال 2017، حجم واردات کمپانی Southwire از کمپانی کودلکو در مقایسه با سطوح مشاهده‌شده در سال گذشته افزایش یافته است. دومین مصرف‌کننده نهایی بزرگ در ایالات متحده کمپانی Amrod است که تقریبا شش درصد از کل واردات از کشورهای غیرعضو توافقنامه تجارت آزاد آمریکای شمالی را تشکیل می‌دهد.

نیاز وارداتی مس تصفیه‌شده در امریکای شمالی نشان از رکود تولیدات داخلی دارد. این در حالی است که مصرف هم‌چنان رشد می‌یابد. کارشناسان CRU بر این باورند کشورهای واردکننده مس به ایالات متحده هر سال نسبت به سال گذشته تغییر می‌کنند. در ایالات متحده، واردات مستقیم کاتد مس به‌وسیله مصرف‌کننده نهایی محدود است. معامله‌گران در وارد کردن مواد نقش مهمی ایفا می‌کنند؛ زیرا خارج از بلوک NAFTA، کاتد مس بیشتری وارد می‌شود. داده‌های منتشرشده در ایالات متحده نشان می‌دهد خرید توسط معامله‌گران نوسان دارد و عادات خرید معامله‌گران به سرعت در حال تغییر است؛ چراکه فرصت‌ها در حال رشدند.


منبع:عصرمس
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۴
کد مطلب: 39149