نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :  
۹ تير ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۲

کاهش صادرات فولاد ایران در ۲ ماهه نخست سال جاری

بنا به تازه‌ترین گزارش آماری انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، مجموع صادرات فولاد ایران (فولاد میانی و محصولات فولادی) در ۲ ماهه نخست سال جاری، ۱ میلیون و ۴۲۳ هزار تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، کاهش ۱.۵ درصدی را نشان می‌دهد.

 
۹ تير ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۰

رشد ۴ درصدی مصرف ظاهری فولاد ایران در ۲ ماهه نخست سال جاری

انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران آمار مصرف ظاهری فولاد کشور در ۲ ماهه نخست سال جاری را منتشر کرد. در ۲ ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، مصرف ظاهری فولاد میانی افزایش ۴ درصدی، مصرف ظاهری کل محصولات فولادی افزایش ۱۲ درصدی و مصرف ظاهری آهن اسفنجی افزایش ۱۳ درصدی داشته است.

 
۹ تير ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۹

وزارت صمت به حمایت از فولاد می‌آید

شنیده‌ها از منابع موثق حاکی از این است که در جلسه امروز کارگروه مدیریت بازار وزارت صمت، بسته سیاستی در جهت افزایش توان رقابت صنعت فولاد ایران تنظیم شده و هفته آینده جهت تصویب و ابلاغ به وزیر صمت ارائه خواهد شد.

وزارت صمت به حمایت از فولاد می‌آید
 

رئیس کانون انبوه سازان اعلام کرد؛

۸ تير ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۶

بالارفتن ۱۰ درصدی قیمت ساخت مسکن با رشد دو برابری قیمت سیمان

رئیس کانون سراسری انبوه سازان از افزایش دو برابری قیمت سیمان در یک سال اخیر خبر داد و گفت: این رشد، قیمت ساخت مسکن را ۱۰ درصد بالابرد.

بالارفتن ۱۰ درصدی قیمت ساخت مسکن با رشد دو برابری قیمت سیمان
 

سخنگوی وزارت صمت؛

۸ تير ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۲

قیمت سیمان؛ ۳۶ هزار تومان در بورس کالا

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با عرضه حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار تنی سیمان، قیمت این محصول در بورس کالا به ۳۶ هزار تومان در هر پاکت رسید.

 

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت اعلام کرد:

۸ تير ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۰

کاهش قیمت هر کیسه سیمان ۵۰ کیلویی از ۴۳ هزار تومان به ۳۶ هزار تومان

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت گفت: امروز یک میلیون و ۲۵۰ هزار تن سیمان در بورس کالا عرضه شد، اما تقاضا ۸۵۰ هزار تن بود؛ همچنین قیمت هر کیسه سیمان ۵۰ کیلویی از ۴۳ هزار تومان به ۳۶ هزار تومان کاهش یافت.

کاهش قیمت هر کیسه سیمان ۵۰ کیلویی از ۴۳ هزار تومان به ۳۶ هزار تومان
 
 
۸ تير ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۸

خرید کشنده توسط فولادسازان باید ادامه پیدا کند

اقدام شرکت راه آهن در تفاهم با فولاد مبارکه برای سرمایه گذاری در حوزه کشنده های ریلی اقدامی مثبت و قدمی رو به جلو است.

 
۸ تير ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۰

اطلاعیه روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه پیرامون خبر مربوط به حمله سایبری به این شرکت

به گزارش ماین نیوز، به اطلاع می رساند صبح امروز دوشنبه ۶ تیرماه ۱۴۰۱، شرکت فولاد مبارکه به همراه برخی دیگر از فولادسازان کشور مورد حمله سایبری قرار گرفت. با عنایت به رویه های پیش بینی شده و اقدامات صورت گرفته، خوشبختانه حمله مذکور، خسارت و آسیبی به کارکنان پرتلاش و تجهیزات این شرکت وارد نکرده است و ...

 
۸ تير ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۹

تداوم تولید و ثبت رکوردهای ارزشمند در فولاد مبارکه

به گزارش ماین نیوز، در ادامه دستاوردهای تولید در ماه‌های اخیر، جهادگران واحد احیاء مستقیم سبای فولاد مبارکه موفق شدند در تاریخ ۷ تیرماه سال جاری با تولید ۴ هزار و ۹۵۲ تن آهن اسفنجی رکورد روزانه جدیدی را ثبت کنند و رکورد قبلی ۲۳ خردادماه سال جاری به میزان ۴ هزار و ۹۰۱ تن را ارتقاء بدهند.

 

نماینده مجلس اعلام کرد:

۷ تير ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۳

۴۵۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری صنایع معدنی در رفسنجان کلید می‌خورد

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی گفت: در ۱۰۰ هکتار زمین و با سرمایه‌گذاری ۴۵۰ میلیون دلاری، کارخانه‌ای توسط شرکت میدکو با محوریت صنعت مس در رفسنجان راه‌اندازی می شود.

۴۵۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری صنایع معدنی در رفسنجان کلید می‌خورد
 

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان:

۷ تير ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۱

کاهش ۲۵ درصدی قیمت سیمان در دو هفته گذشته

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان گفت: با تامین برق کارخانجات سیمان و تداوم عرضه در بورس کالا و در مقابل کاهش خریداران، قیمت سیمان همچون هفته گذشته حدود ۱۲ درصد کاهش یافت تا در مجموع دو هفته اخیر افت ۲۵ درصدی در قیمت این کالا شاهد باشیم.

کاهش ۲۵ درصدی قیمت سیمان در دو هفته گذشته
 
۷ تير ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۵

تداوم روند کاهش قیمت سیمان با تامین پایدار برق

بر اساس آمار رسمی،‌ تامین پایدار برق برای تولید سیمان متناسب با تقاضای بازار سبب شد روند کاهش نرخ این کالای استراتژیک تداوم یابد و در یک هفته گذشته شاهد کاهش 26 درصدی قیمت هر تن سیمان باشیم.

تداوم روند کاهش قیمت سیمان با تامین پایدار برق
 
۷ تير ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۰

زمان معارفه شرکت فولادی آماده عرضه اولیه ۱۰ درصدی اعلام شد

زمان معارفه آنلاین شرکت ۲۷۰ میلیارد تومانی فولاد شاهرود مشخص شد تا عرضه اولیه ۱۰ درصد از سهام آن در آینده نزدیک انجام شود.

زمان معارفه شرکت فولادی آماده عرضه اولیه ۱۰ درصدی اعلام شد
 
۷ تير ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۸

سخنی کوتاه درباره حمله سایبری به فولاد خوزستان و فولاد مبارکه: چرا باید حمله سایبری به صنایع را جدی گرفت؟

حمله سایبری به صنایع در دنیای امروز شکلی از جنگ یا حمله نظامی است و به هیچ‌وجه نباید آن را دست‌کم گرفت. خوشبختانه حمله سایبری به دو شرکت فولاد مبارکه و فولاد خوزستان، خسارت جانی و فیزیکی درپی نداشت اما این حمله زنگ هشداری است که نشان می‌دهد باید اقدامات گسترده‌ای در حوزه امنیت سایبری و پدافند غیرعامل ...

 
۷ تير ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۱

حمله سایبری به شرکت فولاد خوزستان ناکام ماند

مدیر عامل شرکت فولاد خوزستان گفت: صبح امروز بعضی از سیستم‌ها و تجهیزات شرکت فولاد خوزستان مورد حمله سایبری قرار گرفت که خوشبختانه این توطئه ناکام ماند.

حمله سایبری به شرکت فولاد خوزستان ناکام ماند
 
۶ تير ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۶

شمارش معکوس اجرای پروژه افزایش ظرفیت ارفع

به گزارش ماین نیوز، افزایش ظرفیت واحدهای تولیدی یکی از بهترین راهکارها برای حفظ سرمایه شرکت محسوب می‌شود زیرا اگر قرار باشد یک واحد تولیدی دیگر به بهره‌برداری برسد، در این صورت باید سرمایه جدیدی صرف احداث شود که در برخی مواقع با توجه به نقدینگی شرکت و شرایط موجود، امکان توسعه وجود ندارد. از ...

شمارش معکوس اجرای پروژه افزایش ظرفیت ارفع
 
۶ تير ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۴

فولاد هرمزگان حمله به خود را تکذیب کرد

فولاد خوزستان به‌ عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان فولاد کشور، صبح امروز (دوشنبه) در اطلاعیه‌ای از حمله سایبری به این شرکت خبر داد و اعلام کرد تا اطلاع ثانوی به‌دلایل معضلات فنی قادر به ادامه فعالیت نیست اما خوشبختانه به دلیل قطعی مقطعی برق، خط تولید متوقف و آسیبی وارد نشده است. همچنین برخی شایعه‌ها ...

فولاد هرمزگان حمله به خود را تکذیب کرد
 
۶ تير ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۳

حمله هکری جزئی به سرعت دفع شد

‌ طیب نیا با بیان اینکه حمله هکری جزئی در بخشی از تجهیزات کارخانه مجتمع فولاد مبارکه روی داده است عنوان کرد: این حمله به سرعت دفع و خطوط آسیب دیده دوباره به مدار تولید برگشته است.

حمله هکری جزئی به سرعت دفع شد
 
۶ تير ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۰

رشد ۵ درصدی تولید فولاد ایران در ۲ ماهه نخست سال جاری​

انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، آمار تولید فولاد کشور در ۲ ماهه نخست سال جاری را منتشر کرد. طبق آمار منتشرشده، تولید فولاد میانی کشور در ۲‌ ماهه نخست سال ۱۴۰۱، ۵ میلیون و ۸۸۵ هزار تن بوده که رشد ۵ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد.