گروه معادن مس
 
روایت معاون مالی و اقتصادی شرکت مس از مدیریت یک چالش
آینده مس روشن است
گروه معادن >مس - «محسن بازارنوی»، معاون مالی و اقتصادی شرکت ملی صنایع مس ایران می‌گوید راه‌اندازی مجدد تکنولوژی فلش به افزایش تولید منجر خواهد شد. با این افزایش تولید و با بالارفتن قیمت‌ها، پیش‌بینی ما این است که عملکرد مالی خوبی در سال جاری داشته باشیم.
 
به گزارش ماین نیوز، به نقل از عصرمس، تکنولوژی ذوب فلش که به دلایل فنی در آغاز راه‌اندازی با وقفه روبه‌رو شد، به‌زودی به تولید خود ادامه خواهد داد. معاون مالی و اقتصادی شرکت مس با اشاره به این خبر گفت: «در پروژه‌های ملی و در این سطح بزرگ و وسیع اتفاقات غیرمترقبه غیرقابل اجتناب است. حتی قبل از راه‌اندازی پیش‌بینی‌هایی هم برای جلوگیری از بروز چنین اتفاقاتی شده بود. با این حال، مجموعه دست‌اندرکاران این پروژه به‌قدری از بررسی همه احتمالات مطمئن بودند که ذوب قبلی را متوقف کردند تا ذوب جدید به تولید برسد.»

او ادامه داد: «البته از نظر مالی، این اتفاق غیرمترقبه تاثیر چندانی بر عملکرد شش‌ماهه شرکت نداشته است.»
بازارنوی که در حاشیه بازدید مدیران سازمان بورس و اوراق بهادار و شرکت تامین سرمایه بانک ملت سخن می‌گفت، افزود: «بخشی از این موضوع ناشی از افزایش قیمتی است که در سال جاری تجربه کردیم. در سال جاری، کاتد مس که سال گذشته با قیمت 4600-4700 خریدوفروش می‌شد، تا 7000 دلار نیز رسید. این افزایش قیمت توانست وقفه تولیدی را که داشتیم، جبران کند.»

او تاکید کرد: «در شش‌ماهه دوم، تولید مس یک‌ماه دچار وقفه شد. در این مدت ما به‌جای کاتد اقدام به فروش کنسانتره کردیم و به این ترتیب تلاش کردیم این چالش را مدیریت کنیم. امیدواریم وقفه‌ای که در جریان تغییر تکنولوژی از ریورب به فلش ایجاد شد، عملکرد سودوزیانی برای شرکت نداشته باشد.»

معاون مالی و اقتصادی شرکت مس همچنین گفت: «البته تکنولوژی فلش خود منجر به افزایش تولید خواهد شد. با افزایش تولیدی که فلش پس از راه‌اندازی مجدد خواهد داشت و با بالارفتن قیمت‌ها، پیش‌بینی ما این است که عملکرد خوبی در سال جاری خواهیم داشت.»

او همچنین درباره بازدید مدیران و کارشناسان بازار سرمایه گفت: «به این دلیل که مجوز نهایی افزایش سرمایه باید به تایید سازمان بورس و اوراق بهادار برسد، مدیران بورس تقاضای بازدید از سرچشمه را داشتند. با هماهنگی‌های انجام‌شده این اتفاق روی داد و جمعی از مدیران سازمان بورس و اوراق بهادار و تامین سرمایه بانک ملت امروز (سه‌شنبه 25 مهرماه) از سرچشمه بازدید کردند و از نزدیک با پروژه‌های شرکت مس آشنا شدند. با بازدید امروز به نظر می‌رسد کار شرکت ملی صنایع مس ایران در افزایش سرمایه‌های بعدی آسان‌تر باشد.»


منبع:عصرمس
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۳
کد مطلب: 40788