گروه معادن
 
فعالیت معادن شهرستان آبیک زیر ذره بین دستگاه قضا
گروه معادن - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آبیک از بازدید مشترک معادن آبیک با حضور دادستان عمومی و انقلاب، منابع طبیعی و صمت خبر داد.
 
به گزارش ماین نیوز، امید رحمانی روز یکشنبه در حاشیه بازدید دادستان آبیک از معادن این شهرستان  اظهار داشت: در راستای نظارت بر وضعیت معادن شهرستان آبیک نسبت به پایش و بازدید از معادن آبیک اقدام شده است.

این مسوول همچنین اضافه کرد : در این بازدیدها نحوه مدیریت آلودگی ها، اقدامات محیط زیستی از جمله توسعه فضای سبز، بررسی وضعیت میزان برداشت و تخریب جاده ها و همچنین طرح بهسازی معادن مورد بررسی قرار می گیرد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست آبیک تصریح کرد: در این بازدید دادستان وضعیت فعالیت معادن فعال و نحوه رعایت ضوابط و استانداردهای زیست محیطی را بررسی کرد و دستورات و تاکیدات لازم را به مسوولین معادن جهت اقدامات قانونی صادر کرد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آبیک اضافه کرد: پوشش بار کامیون های حمل محصولات معدنی از جمله مواردی است که واحدهای معدنی ملزم به رعایت آنها می باشند و از این پس مورد پایش جدی تری قرار خواهند گرفت.

رحمانی اظهار داشت: فعالیت معادن تاثیر بسزایی در میزان آلودگی شهرستان آبیک دارد و سعی می شود با اقدامات کنترلی بتوان روز به روز این آلودگی ها را کاهش داد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۲
کد مطلب: 59470
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا