گروه معادن سنگ آهن
 
طالبی: کارگران ستون اصلی ایجاد رشد و پیشرفت در توسعه چادرملو هستند
گروه معادن >سنگ آهن - مدیر روابط عمومی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو گفت: کارگران ستون اصلی ایجاد رشد و پیشرفت در توسعه چادرملو هستند.
 
به گزارش ماین نیوز، حسین طالبی؛ مدیر روابط عمومی شرکت چادرملو در حاشیه بازدید خبرنگاران از مجتمع صنعتی چادرملو، ضمن عرض تبریک به مناسبت فرارسیدن هفته کارگر، گفت: کارگران با تمام توان خود در جهت توسعه و پیشرفت در سنگر‌های تولید و صنعت تلاش می‌کنند.

وی افزود: از مهمترین اقداماتی که با مدیریت عالی شرکت چادرملو انجام می‌شود، رسیدگی به موضوع معیشت کارگران است؛ در این شرکت علاوه بر توجه به زندگی کارگران اقداماتی در زمینه مسائل بهداشتی، ایمنی در کار و ارائه کمک هزینه‌های مناسب در دوره‌های مختلف علاوه بر حقوق دریافتی که در قانون پیش‌بینی شده انجام می‌شود.

طالبی ادامه داد: همچنین تلاش می‌شود امکانات و تسهیلاتی ارائه شود تا بتوان در شرایط کنونی که مردم با مشکلات اقتصادی روبه‌رو هستند، بخشی از این مشکلات از روی دوش کارگران برداشته شود.

وی با بیان اینکه ساخت واحد مسکونی برای کارگران پیش‌بینی شده و تعاونی‌هایی برای تحقق این مهم تشکیل شده و به سرعت در حال پیگیری و اقدامات برای تهییه زمین مورد نظر در یزد و تهران هستند تا باعث آسایش خاطر خانواده‌های کارگران چادرملو شود.

مدیر روابط عمومی شرکت چادرملو، اضافه کرد: علاوه بر این که از زمان شروع شیوع ویروس کرونا تمام امکانات بهداشتی و درمانی اعم از آزمایش، خدمات درمانی برای کارگران و خانواده آن‌ها به صورت رایگان ارائه می‌شود، سبد‌های کمک معیشتی نیز در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد تا بتوان به نوعی مشکلات اقتصادی کارگران را رفع کرد.

طالبی درباره بیمه کارگران نیز توضیح داد: بیمه به صورت کامل اجرا می‌شود؛ از آنجا که بخش اعظم نیرو‌ها پیمانکاری هستند به آن‌ها تاکید شده که حقوق کارگران بر اساس قوانین به آن‌ها پرداخت شود.

طالبی تصریح کرد: فروشگاه‌های تعاونی برای کارگران ایجاد شده که این افراد می‌توانند وسایل مورد نیاز خود را از این فروشگاه‌ها تأمین کنند و هزینه آن را به صورت اقساط و با کمترین سود پرداخت کنند به طوری که نیاز نباشد مایحتاج روزانه، لوازم خانگی برای جهیزیه و … را از بیرون تهیه کنند.

وی درباره شرایط ایمنی کارگران نیز افزود: ما شعار اول ایمنی بعد کار را به معنای واقعی در مجتمع‌های معدنی و صنعتی اجرا خواهیم کرد و فقط به تابلو‌ها نصب در شرکت بسنده نیست همچنین علاوه بر مراقبت‌های فیزیکی، تلاش می‌شود با مراقبت‌های پیشگیرانه و برگزاری دوره‌های آموزشی به صورت متوالی ایمنی کارگران محقق شود.

به گفته طالبی وسایل مورد نیاز برای ایمنی کار تامین شده و در اختیار کارگران هر بخش قرار می‌گیرد تا ضریب ایمنی افزایش یابد.

مدیرروابط عمومی شرکت چادرملو تصریح کرد: در صورت بروز حادثه در شرکت در اولین فرصت و براساس توان شرکت و بنا به دستورات هیئت مدیره و مدیرعامل بهترین امکانات و تجهیزات تامین خواهد شد همچنین در طول درمان به خانواده کارگران رسیدگی کامل می‌شود.

مدیر روابط عمومی چادرملو درباره افزایش حقوق کارگران در سال جدید توضیح داد: موضوع افزایش حقوق کارگران با دستور مدیر عامل شرکت و طبق دستورالعمل وزارت کار به تمام پیمانکاران ابلاغ و در حال اجرا می‌باشد.

وی افزود: تاکید هیئت مدیره و مدیرعامل مجموعه توجه به کارگر به عنوان عنصر اصلی تولید است چرا که اگر به مسائل اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی کارگران توجه نشود راندمان پایین خواهد آمد.

طالبی درباره استفاده از ظرفیت دانش بنیان‌ها نیز توضیح داد: در سال‌های اخیر یکی از موضوعاتی که مدنظر شرکت قرار گرفته حرکت به سمت بهره گیری از تکنولوژی‌های نوین است که در همین راستا همکاری‌های مستمری با دانشگاه‌های فنی و تخصصی کشور از جمله امیرکبیر انجام گرفته در این دانشگاه مرکز نوآوری و تکنولوژی چادرملو ایجاد شده که افراد صاحب طرح، ایده و خلاقیت می‌تواند به این مرکز مراجعه کرده و به منظور افزایش بهره وری، ایده خود را ارائه دهند.

وی درباره اقدامات مجموعه چادرملو در خصوص کاهش آلودگی محیط زیست، گفت: اقدامات بسیاری در این زمینه انجام گرفته تا خروجی احتمالی آلوده زا کاهش در این راستا از فیلتر‌های مناسب و تجهیزات به روز استفاده می‌شود.

وی همچنین درباره پرداخت حقوق دولتی معادن گفت: ما براساس قوانین و ضوابط عمل می‌کنیم البته به ما حق انتفاع تعلق می‌گیرد که بابت بهره برداری از معدن سازمان ایمیدرو پرداخت می‌شود، زیرا پروانه بهره‌برداری ما در اختیار ایمیدرو است و آن‌ها باید فعالیت خود را در برابر دولت انجام دهند، اما باید به این نکته اذعان کرد که هرچه تصویب شود پرداخت می‌شود.

وی درباره مسئولیت‌های اجتماعی چادرملو گفت: برای تقویت زیرساخت‌هایی مانند آب، جاده، برق، بیمارستان، مرکز فرهنگی، درمانی، آموزشی و مذهبی و آنچه برای توسعه منطقه و آسایش مردم تلاش می‌شود.

به گفته طالبی ۹۰ درصد پرسنل مجموعه چادرملو از استان یزد هستند.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۴
کد مطلب: 60893
 
مرجع : خبرگزاری دانشجو