گروه تجهيزات و ماشين آلات
 
با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در دیدار با کارگران؛
میرناصری: واردات ماشین آلات راهسازی و معدنی حدود ۷۰ هزار فرصت شغلی را از بین برد
گروه تجهيزات و ماشين آلات - عضو شورای اسلامی کار هپکو در توییتی با اشاره به بیانات روز گذشته رهبر انقلاب در دیدار با کارگران نوشت: با واردات ۷۰۰ میلیون دلار ماشین آلات راهسازی و معدنی در سال‌های ۹۶ و ۹۷ حدود ۷۰ هزار فرصت شغلی از بین رفته است.
 
به گزارش ماین نیوز، روز گذشته رهبر انقلاب در دیدار با کارگران بیان کردند که هر یک میلیارد دلار واردات بی رویه، معادل است با تعطیل شدن صدهزار فرصت شغلی.

سیدامیر میرناصری براساس همین بیانات رهبری به واردات ماشین آلات معدنی به کشور و عدم حمایت از تولید داخلی اشاره کرده و در توییتی نوشته است: «طبق آمار گمرک فقط در سال ۹۶ و ۹۷ حدود ۷۰۰ میلیون دلار ماشین آلات راهسازی و معدنی وارد ایران شد! یعنی از بین رفتن حدود ۷۰ هزار فرصت شغلی»

واردات خودرو‌های سنگین معدنی و راهسازی با تأیید مجلس و حمایت‌های دولتی آزاد شده و قرار است معافیت گمرکی واردات این ماشین آلات هم لغو شود. به این ترتیب واردکنندگان باید ۵ درصد از قیمت هر دستگاه را به عنوان هزینه گمرک پرداخت کنند. این در حالی است که به گفته کارگران هپکو، این شرکت تولیدکننده برای واردات لوازم برخی از قطعات که تولید داخلی ندارند؛ باید حق گمرک ۱۰ درصد پرداخت کند!

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۳
کد مطلب: 61057
 
مرجع : خبرگزاری دانشجو