گروه معادن مس
 
افزایش ۲۵ درصدی درآمدهای مالیاتی استان
تحقق مصوبه سفر ریاست‌جمهوری در انتقال حساب‌های مالیاتی مس سونگون به آذربایجان‌شرقی
گروه معادن >مس - استاندار آذربایجان‌شرقی از ابلاغ انتقال قطعی حساب‌های مالیاتی مجتمع مس سونگون به استان خبر داد و گفت: با این ابلاغ، سهم مالیات و عوارض این مجتمع به استان منتقل می‌شود.
 
به گزارش ماین نیوز، عابدین خرّم در حاشیه جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان با اعلام این خبر، افزود: با انتقال حساب‌های مالیاتی مس سونگون، میزان درآمدهای مالیاتی استان ۲۵ درصد افزایش می‌یابد.

وی گفت: این امر بعد از پیگیری‌های فراوان محقق شده و مصوبه مربوط به آن این هفته به استان ابلاغ شد.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین از پیگیری برای انتقال حساب‌های بانکی مس سونگون به بانک‌های استان خبر داد و گفت: در صورت انتقال این حساب‌ها، منابع قابل توجهی به بانک‌های استان تزریق می‌شود که می‌تواند در ارائه تسهیلات به بخش تولید موثر باشد.

انتقال حساب‌های مالیاتی و بانکی مس سونگون برای بهره‌مندی بیشتر استان از منابع مالی، از اولویت‌های مدیریت استان در دولت سیزدهم بود که در سفر استانی رئیس جمهور نیز به تصویب رسید.

عملیاتی کردن قوانین و مقررات شورای عالی معادن مبنی بر انتقال حساب های مالیاتی و گردش مالی معادن کشور به محل استقرار و استخراج آنها در مورد مجتمع معدن مس سونگون، از جمله دغدغه ها و مطالبات مردم و مسوولان آذربایجان شرقی در ۱۵ سال اخیر بود که دستور لازم برای تحقق آن در بیست و سومین سفر استانی دولت مردمی، به آذربایجان شرقی، توسط رییس جمهور صادر شد.

پیش از این تنها رقم کمی از گردش مالی سالیانه بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومانی ناشی از فعالیت مجتمع معدن مس سونگون ورزقان در بانک های آذربایجان شرقی انجام می شد که آن هم با پیگیری های مدیریت ارشد استان و تیم اقتصادی وی به هفت هزار میلیارد تومان در زمان حاضر رسیده است.

مجتمع معدن مس سونگون در شهرستان ورزقان، ۹۰ کیلومتری شمال شرق تبریز، با بیش از چهار میلیارد تن ذخیره شناسایی شده تا به امروز، بزرگ ترین معدن مس کشور و پنجمین معدن مس جهان است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۱
کد مطلب: 63410
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا