گروه اكتشاف و زمين شناسي
 
معاون وزیر صمت تاکید کرد: هیچ پروژه عمرانی بدون اطلاعات پایه زمین‌شناسی نمی‌تواند انجام شود
گروه اكتشاف و زمين شناسي - معاون وزیر صمت و رئیس این سازمان در حاشیه افتتاح رسمی طرح تحول زمین‌شناسی کاربردی (زمین‌شناسی دریایی- منشایابی و پایش مخاطرات‌طبیعی) که در استانداری گیلان برگزار شد، گفت: مخاطرات موجود در استان گیلان موضوعاتی از جمله آب و آلاینده‌های موجود در خاک و همچنین زلزله و فرونشست و بسیاری از مخاطرات طبیعی است.
 
به گزارش ماین نیوز، دکتر علیرضا شهیدی؛ خاطرنشان کرد: کارشناسان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور قرار است در استان گیلان اطلاعات پایه موثق را تهیه کنند تا سیاست‌گذران و تصمیم‌سازان استانی از اطلاعات تهیه شده در این سازمان بهره ببرند.

وی درباره تاثیر مطالعات انجام شده توسط سازمان متبوع خود در گیلان گفت: این اطلاعات تاثیر بسیار مستقیم در همه مسائل دارد بدین ترتیب برای انجام طرح‌های عمرانی نیاز به یک سری زیرساخت و اطلاعات پایه موثق است که این اطلاعات پایه در قالب نقشه‌های زمین‌شناسی در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور تولید و تهیه می‌شود.

به گفته رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، این اطلاعات در اختیار و مسئولان کشوری و استانی قرار می‌گیرد و می‌توان گفت هیچ پروژه عمرانی بدون اطلاعات پایه زمین‌شناسی نمی‌تواند انجام شود و حتی اگر انجام شود ممکن است در آینده دچار مشکل و مخاطرات شود.

معاون وزیر صمت، خاطرنشان کرد: سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور فعالیت‌های خود را هم در ساحل و خشکی انجام می‌دهد و می‌توان گفت در حال حاضر این مطالعات از رودبار آغاز شده و تا رشت در مساحتی بالغ بر 5 هزار کیلومتر مربع از استان گیلان را مورد بررسی قرار خواهد داد.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ تير ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۵۸
کد مطلب: 67515
 
مرجع : روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور