گروه معادن سنگ آهن
 
مدیر بهره برداری مجتمع گندله سازی بهاباد در جمع اصحاب رسانه:
گندله‌سازی بهاباد خردادماه ۱۴۰۳ راه‌اندازی می شود
گروه معادن >سنگ آهن - میثم علی آبادی مدیر بهره برداری مجتمع گندله سازی بهاباد در جمع اصحاب رسانه گفت: یکی از کارخانه های شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان کارخانه گندله سازی بهاباد است ، گندله سازی بهاباد با ظرفیت 4 میلیون تن گندله در زمینی به مساحت 200 هکتار طراحی شده است .
 
به گزارش ماین نیوز، میثم علی آبادی مدیر بهره برداری مجتمع گندله سازی بهاباد در جمع اصحاب رسانه گفت: یکی از کارخانه های شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان کارخانه گندله سازی بهاباد است ، گندله سازی بهاباد با ظرفیت ۴ میلیون تن گندله در زمینی به مساحت ۲۰۰ هکتار طراحی شده است .

وی گفت: هدف از ساخت این کارخانه تبدیل پودر کنسانتره سنگ آهن به گندله بوده که قابل مصرف در صنایع فولاد به روش احیای مستقیم است.

وی ادامه داد: پشرفت پروژه گندله‌سازی بهاباد در حال حاض ۹۵ درصد است که شامل بخش مهندسی، تدارکات و اجرا می باشد ، بخش مهندسی حدود ۹۸ درصد آن اجرا شده است در بخش تدارکات نزدیک به ۹۹ درصد اجرایی شده است و در بحث اجرا ۸۸ درصد پیشرفت وجود داشته است برنامه این است که گندله‌سازی بهاباد خردادماه ۱۴۰۳ راه‌اندازی شود.

وی گفت: این پروژه از مهر ماه سال ۹۸ تاریخ موثر قراردادهایش بوده است و با همه گیری کرونا همزمان شد، اما پیشرفت پروژه هم در آن زمان متوقف نشد همچنین واحد گندله‌سازی بهاباد هیچ بدهی ارزی، ریالی و تسهیلاتی ندارد.

علی آبادی افزود: خط کنسانتره سازی ۱ میلیون تنی شرکت عصر نوین بهاباد که در کنار واحد گندله سازی در حال احداث است، تامین کننده بخشی از خوراک واحد گندله سازی خواهد بود.

وی ادامه داد: یکی از پیش نیازهای احداث هر کارخانه ای این است که تامین مواد اولیه آن تضمین شود ، بنابراین شرکت چادرملو قول تضمین خوراک را به ما داده است برای این که در تامین مواد اولیه خود با مشکل مواجه نشویم اقدام به خریداری چند معدن کرده ایم از جمله معدن D19 را خریداری کرده ایم.

وی همچنین گفت: از خط اصلی راه آهنی که از این منطقه عبور می کند یک خط فرعی به طول ۵ کیلومتر ایجاد کرده ایم و این ظرفیت را داریم که تمام کنسانتره ورودی و تمام گندله خروجی را از طریق راه آهن نقل و انتقال دهیم.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۳۳
کد مطلب: 71733
 
مرجع : چیلان