گروه تجهيزات و ماشين آلات
 
دامپتراک ۱۰۰ تن هپکو در آستانه بهره برداری
گروه تجهيزات و ماشين آلات - مدیر عامل هپکو اراک گفت: دامپتراک ۱۰۰ تن ساخت این شرکت در آستانه بهره برداری است و ظرف دو ماه آینده وارد معادن کشور می شود.
 
به گزارش ماین نیوز، علیرضا کاظمی اظهار کرد: شرکت هپکو پس از مشکلات و فراز و نشیب های بسیار، ظرف دو سال گذشته با تغییر مالکیت و مدیریت، مجددا فعالیت خود را آغاز کرد و در طول یک سال گذشته حدود ۱۵ نوع محصول از انواع محصولات راهسازی و معدنی را به بازار عرضه کرده است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه بخش عمده ای از مسائل و مشکلات را پشت سر گذاشته ایم، گفت: البته هنوز مشکلات بسیاری پیش رو است، اما به هرحال شرکت موفق شده است که پس از چند سال رکود و توقف تولید مجدد به عرصه تولید بازگردد و در حال حاضر کارگاه ساخت و کارگاه مونتاژ شرکت فعال و تولید در جریان است و قراردادهای خوبی با معادن منعقد شده است، همچنین قراردادهایی با وزارت راه و شهرسازی و وزارت کشور داشتیم که ظرف چند ماه آینده اولین سری تولیدات به مشتریان تحویل می شود.

کاظمی با تاکید براینکه قطعا با پشتیبانی از سوی دولت و بخش خصوصی آینده ای روشن برای شرکت هپکو پیش بینی می شود، افزود: شرکت ظرفیت و پتانسیل بالایی را بویژه در عرصه دانش فنی و تخصص مهندسی با پشتوانه ۵۰ ساله در اختیار دارد که می توان با این پتانسیل و حمایت دولت و مسئولان شرکت را به دوران اوج خود در دهه ۸۰ رساند.

وی اظهار کرد: در طول ۶ ماهه اخیر، حدود ۱۰۰ دستگاه انواع محصولات در شرکت هپکو تولید شده است، اما با توجه به روند تامین قطعات خارجی، بخش عمده تولیدات شرکت در نیمه دوم سال خواهد بود.

مدیرعامل هپکوی اراک با بیان اینکه برای سال ۱۴۰۱، تولید حدود ۵۰۰ دستگاه در شرکت هدفگذاری شده است، گفت: با توجه به ظرفیت موجود در شرکت برای سال آینده تولید هزار دستگاه انواع محصولات هپکو هدفگذاری شده است.

وی تاکید کرد: در کنار همه نقاط مثبت و مزیت های شرکت، برخی محدودیت ها و مشکلات از جمله مباحث نقدینگی مطرح است، در شرایط جدید شرکت، سرمایه در گردش به شرکت تزریق نشد و در واقع هپکو براساس جریان تولید و پیش فروش محصولات خود، مسائل مالی را مدیریت می کند و امید است با مذاکرات انجام شده و قول مساعد رییس جمهوری در بازدید از شرکت، بتوانیم به تدریج مشکلات نقدینگی و سرمایه در گردش را رفع کنیم.

کاظمی با اشاره به مذاکرات شرکت با بخش خصوصی، گفت: اولین سری تراک ها و بیل های سنگین، بلدوزهای تولید شده توسط هپکو در معادن مشغول کار است و به زودی ظرف دو ماه آینده دامپتراک ۱۰۰ تن تولید و وارد معادن کشور می شود. حضور تولیدات هپکو در معادن کشور نیز به کمک عقد قراردادهای جدید با بخش خصوصی و معدن داران در حال گسترش است و امیدواریم بتوانیم بخش عمده نیاز کشور در تولید ماشین آلات معدنی و راهسازی را تامین کنیم.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۰
کد مطلب: 62953
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا