گروه معادن ساير حوزه ها
 
افزون بر هزار کیلومترمربع ذخایر معدنی جدید در کشور شناسایی شد
گروه معادن >ساير حوزه ها - مدیرکل دفتر امور اکتشاف وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با صدور ۳۷۴ فقره گواهی‌ کشف، بیش از هزار کیلومتر مربع از ذخایر معدنی جدید در کشور شناسایی شد.
 
به گزارش ماین نیوز، ابراهیم‌علی مولابیگی روز پنجشنبه به تعداد پروانه ها و گواهی‌های کشف صادر شده در سال جاری اشاره و اظهار کرد: تا پایان آبان سال جاری افزون بر ۶۰۰ پروانه اکتشاف معدن صادر شد که با این اقدام بیش از هفت هزار و ۷۰۰ کیلومتر مربع از مساحت کشور زیر عملیات اکتشافی قرار گرفت.

وی یادآور شد: میزان ذخیره قطعی برآورد شده ۳۷۴ فقره گواهی کشف صادر شده در سطح کشور بیش از ۵۰۷ میلیون تن است.

مدیرکل دفتر امور اکتشاف وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: افزون بر این حدود ۷۶ هزار فقره درخواست اکتشاف هم در این مدت به ثبت رسیده که این میزان نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته بیش از ۷۰ درصد رشد داشته است.

مولابیگی افزود: بیشترین پروانه اکتشاف صادر شده در کشور هم مربوط به گروه پلی متال (مواد معدنی فلزی هم چون مس، روی، سرب) است که با این اقدام برای افزون بر یک هزار و ۶۰۰ نفر اشتغال ایجاد شد.

مدیرکل دفتر امور اکتشاف وزارت صنعت، معدن و تجارت به همراه جمع دیگری از مدیران این وزارتخانه برای شرکت در جلسه کارگروه تعامل فعالیت‌ های معدنی در عرصه‌ های منابع طبیعی و بررسی وضعیت چندین معدن و تصویب چند طرح معدنی به کردستان سفر کرد.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۵
کد مطلب: 64077
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا