گروه معادن زغال‌سنگ
 
وزیر کار:
واردات زغالسنگ ظلم به نظام است
گروه معادن >زغال‌سنگ - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بخش قابل توجهی زغالسنگ نیاز کشور از خارج وارد می‌شود، نمی‌دانم شاید عیارها فرق می‌کنند باید دانش‌بنیان‌ها به کمک بیایند که مشکل حل شود.
 
به گزارش ماین نیوز، سید صولت مرتضوی در شورای هماهنگی دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتمایی استان کرمان که در مس شهید باهنر کرمان برگزار شد، با اشاره به اینکه روز کاری خیلی خوبی در استان کرمان داشتیم، اظهار داشت: امروز هم ناراحت و هم خوشحال شدیم، زیرا کارگرانی را دیدم که در کارخانه زغالشویی و زغالسنگ کار می‌کردند و غبار بر چهره کارگرها را دیدم و عرق شرم به چهره‌ام نشست که انسان‌های خدومی که در اعماق زمین کار می‌کنند، باید به آنها توجه شود.

وی افزود: بخش قابل توجهی زغالسنگ نیاز کشور از خارج وارد می‌شود، نمی‌دانم شاید عیارها فرق می‌کنند باید دانش‌بنیان‌ها به کمک بیایند که مشکل حل شود چون در صورتی که خودمان زغالسنگ داریم واردات آن ظلم به نظام است.

مرتضوی بیان کرد: بازدیدی که از منطقه معدنی زرند و کوهبنان داشتیم، متوجه شدیم که املاک زیادی دارند، که باید این املاک را مولدسازی و احیا کنند و با توجه به پتانسیل‌هایی که در استان کرمان و سایر استان‌ها وجود دارد باید واردات زغالسنگ و کک برای کوره بلند ممنوع شود و همچنین اصلاح سبد سرمایه‌گذار انجام شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان‌کرد: قول پاداشی که به کارگران معدن هشونی کوهبنان داده شده، باید در اسرع وقت پرداخت شود.

در ادامه این جلسه محمدمهدی فداکار استاندار کرمان با اشاره به اینکه اگر مولدسازی در استان صورت گیرد تحولی بزرگ در استان رخ خواهد داد، اظهار داشت: باید در مسؤولیت‌های اجتمایی بهزیستی را مدنظر قرار داد و به این مجموعه کمک کرد.

وی با اشاره به اینکه اگر به داد زغالسنگ نرسیم مشکل‌ساز خواهد شد، ابراز داشت: شرکت‌های بزرگ باید در این زمینه تامین مالی کنند تا کمک مشکلات این حوزه حل شود.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۵۸
کد مطلب: 68332
 
مرجع : روابط عمومی صندوق بازنشستگی فولاد