گروه معادن
 
گردشگری معدن تجربه‌ای متفاوت برای مسافران نوروزی
گروه معادن - مدیرعامل شرکت سنگ‌آهن مرکزی ایران-بافق: امروزه اضافه شدن ژئوتوریسم یا گردشگری صنعتی و معدنی در سطح دنیا، بسته گردشگری را تکمیل کرده است.
 
به گزارش ماین نیوز، مجتبی حمیدیان گفت: در بحث گردشگری به این نتیجه رسیدیم که نیازمند یک کار ترکیبی هستیم چرا که در کنار سایر برنامه‌های گردشگری، ابعاد معدن و فضای کاری آن برای گردشگران جذابیت بسیاری دارد.

حمیدیان تصریح کرد: مجموعه شرکت سنگ آهن مرکزی ایران-بافق در عین حالی که یک مجموعه صنعتی است، ولی ظرفیت بسیار بالایی برای حوزه گردشگری دارد.

وی، بیان کرد: بازدید از پیت معدنی، موزه سنگ آهن و آشنایی با ابزارآلات اکتشاف و حفاری و چگونگی استخراج معادن برای مسافران از جذابیت زیادی برخوردار است.

مدیرعامل شرکت سنگ‌آهن مرکزی ایران-بافق خاطر نشان کرد: در نوروز امسال تا کنون، روزانه بیش از هزار و ۵۰۰ نفر از مسافران نوروزی از پیت معدنی چغارت بازدید کردند.

وی، خاطرنشان کرد: با وجود ظرفیت‌های موجود شامل پیت معدنی، مجموعه‌های ورزشی، مجموعه پارک آهنشهر و هم کل ظرفیت اکوسیستم شهرستان بافق، مسافران نوروزی یک ترکیب گردشگری صنعتی، فرهنگی، مذهبی و سنتی را تجربه می‌کنند.

حمیدیان گفت: قدمت معدن چغارت به ۶۵۰ میلیون سال پیش برمی‌گردد که این معدن در ابتدا به شکل کوه بوده که هزار و ۲۸۶ متر از سطح دریا ارتفاع داشته است.

مدیرعامل شرکت سنگ‌آهن مرکزی ایران-بافق افزود:این معدن، از سطح زمین‌های اطراف نیز ۱۶۵ متر بالاتر بوده است که علاوه بر برداشت این ۱۶۵ متر، ۳۱۵ متر نیز عمق حال حاضر این معدن است.

وی، گفت: خروجی این معدن سنگ آهن است که از این سنگ، برای استفاده در صنایع جوار معدنی استفاده می‌شود.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ فروردين ۱۴۰۳ ساعت ۲۱:۳۸
کد مطلب: 71930
 
مرجع : خبرگزاری صداوسیما