گروه صنایع معدنی آلومینیوم
 
در گفت‌وگو با ماين نيوز اعلام شد؛
مديرعامل جديد آلومينيوم المهدي هرمزال كيست+برنامه‌ها و سوابق كاري
گروه صنایع معدنی >آلومینیوم - مديرعامل جديد شركت آلومينيوم المهدي هرمزال در نخستين مصاحبه رسانه‌ای خود پس از تصدي اين سمت گفت: هدف نهايي ما در شركت آلومينيوم المهدي هرمزال رفتن به سمت ايجاد ارزش افزوده بيشتر از طريق راه‌‌اندازي خطوط توليد محصولات آلومينيومي است.
 
مهدي قدمي كه به تازگي با حكم رئيس ايميدرو به عنوان مديرعامل شركت آلومينيوم المهدي هرمزال منصوب شد، در گفت‌وگوي اختصاصي با خبرنگار ماين نيوز با اشاره به اينكه از حدود يك سال پيش و همزمان با حضور در هيات مديره آلومينيوم المهدي هرمزال در جريان امور و مسائل اين شركت قرار گرفته‌ام، توضيح داد: تدوين برنامه استراتژي براي المهدي هرمزال جزو اولين كارهايي بود كه انجام داديم و تلاش من نيز بر اين است كه اين برنامه را با سرعت و قدرت بيشتر دنبال كنيم.

او با تاكيد بر لزوم اجراي برنامه‌هاي توسعه‌اي در شركت آلومينيوم المهدي هرمزال به منظور دستيابي به هدف توليد 1.5 ميليون تني آلومينيوم در سال 1404 اظهار كرد: مهمترين مشكل ما در المهدي هرمزال كمبود برق است و به همين دليل خط هرمزال با 50 درصد ظرفيت خود در حال توليد است. اصلي‌ترين ركن در توسعه صنعت آلومينيوم تامين برق است كه خوشبختانه با كلنگ‌زني احداث نيروگاه 500 مگاواتي بندرعباس اميدواريم هرچه زودتر نياز برق المهدي هرمزال به صورت كامل برطرف شود.

قدمي افزود: ما در المهدي هرمزال به دنبال ايجاد يك خط جديد به منظور توسعه توليد هستيم. خوشبختانه بعد از ورود آقاي كرباسيان به ايميدرو بحث احداث نيروگاه اختصاصي المهدي در بندرعباس به صورت جدي‌تر دنبال شده و اميدواريم هرچه زودتر با بهره‌برداري از اين نيروگاه نياز برق شركت نيز برطرف شود. بندرعباس براي توسعه صنعت آلومينيوم ظرفيت‌هاي بسيار خوبي دارد و جانمايي آلومينيوم المهدي هرمزال نيز بسيار خوب است و دسترسي به آب‌هاي آزاد و حضور در منطقه ويژه باعث شده تا اين شركت از جايگاه خاصي برخوردار شود.

مديرعامل جديد شركت آلومينيوم المهدي هرمزال در ادامه با بيان اينكه توسعه ظرفيت توليد آلومينيوم المهدي هرمزال در كنار تامين برق آن در اولويت كاري بنده قرار دارد، تصریح کرد: يكي از برنامه‌هاي كليدي ما در شركت، حرکت به سمت توليد محصول نهايي است. در حال حاضر در شركت تنها شمش توليد مي‌كنيم و با توجه به اينكه صنعت آلومينيوم صنعت انرژي‌بري است اگر بتوانيم به سمت توليد محصول نهايي مانند ورق برويم، مصرف انرژي به شدت کاهش خواهد یافت و از سوی دیگر ارزش افزوده خوبي نيز نصيب شركت خواهد شد. در همين راستا از گروهی متخصص خواسته‌ايم به صورت ويژه روي برنامه ايجاد خط توليد محصول كار كنند.

قدمي درباره اينكه نظرش در خصوص واگذاري آلومينيوم المهدي هرمزال چيست؟ اظهار كرد: ما در این زمینه تابع قانون هستيم و بحث واگذاري المهدي هرمزال نيز بر عهده سازمان خصوصي‌سازي است.

مديرعامل جديد شركت آلومينيوم المهدي هرمزال در پاسخ به سوال خبرنگار ماين نيوز كه چه زماني به بندرعباس براي بر عهده گرفتن مديرعاملي آلومينيوم المهدي هرمزال خواهد رفت؟ گفت: طي يكي دو روز آينده به بندرعباس خواهم رفت. البته آنطور كه مي‌دانم برنامه رسمي توديع و معارفه روز يكشنبه هفته آينده برگزار خواهد شد. آقاي گلكار نيز به هيات مديره ايرالكو رفته كه براي وي نيز آرزوي موفقيت دارم و اميدواريم با همكاري دو مجموعه ايرالكو و المهدي هرمزال و همچنين مجموعه جاجرم صنعت آلومينيوم كشور بدون هيچ‌گونه تفرقي به سمت جلو حركت كند.

وي اعلام كرد: يكي از اتفاقات خوبي كه رخ داده اين است كه براساس مصوبه دولت اختيار تعيين كرسي سهام عدالت در شركت‌هاي تخصصي به وزارتخانه‌هاي تخصصي واگذار شده است و در همين راستا نيز آقاي گلكار به عنوان يكي از دو نماينده سهام عدالت از سوي رئيس ايميدرو در هيات مديره ايرالكو منصوب شد. در حال حاضر كل مجموعه بالادستي صنعت آلومينيوم كشور شامل ايرالكو، المهدي هرمزال و آلوميناي جاجرم در اختيار ايميدرو بوده و اميدواريم در كنار هم صنعت آلومينيوم كشور را به سمت جلو هدايت كنيم.

قدمي همچنین با اشاره به اینکه متولد سال 1347 است، درباره سوابق كاري خود نيز به ماين نيوز توضيح داد: در حال حاضر دانشجوي سال آخر دكتراي مهندسي عمران هستم و پايه تحصيلاتم نيز رشته عمران است اما در عين حال در رشته مديريت نيز تحصيل كرده‌ام. در مقطعي در دستگاه ورزش كشور به عنوان رئيس هيات مديره شركت توسعه امكان ورزشي كشور خدمت كردم كه بيش از 1000 پروژه را در دست اجرا داشت. همچنين مدتي مديرعامل هلدينگ بازرگاني بنياد شهيد بودم كه 15 شركت داخلي و چندين شركت خارجي در حوزه فعاليت‌هاي بازرگاني در اختيار داشت. همچنين رئيس و عضو هيات مديره بيش از 30 شركت مختلف از جمله هواپيمايي جمهوري اسلامي، سازمان اقتصادي كوثر و ... بوده‌ام. طي يك سال گذشته نيز در خدمت ايميدرو به عنوان عضو هيات مديره آلومينيوم المهدي هرمزال حضور داشته و به آقاي كرباسيان نيز مشاوره داده‌ام. همچنين در دوره‌اي، معاونت برنامه‌ريزي وزارت رفاه و پيش از آن نيز معاون سازمان تربيت بدني سابق (وزارت ورزش و جوانان فعلي) بوده‌ام.


تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۰۸
کد مطلب: 18512
 
۱۱ نظر
 


مدير عامل جديد هر كه ميخواهد باشد. انچه كه مهم است. انديشه سالم و توان مديريت علمي است. و اصلا لازم نيست. فارغ التحصيل متالوژي. يا معدن. بلشد كه الحمد الله جناب. قدمي. از سوابق. سلامت انديشه و مديريت. علمي برخوردار است و ما همه. خوشحاليم و منتظر تشريف فرمايي ايشان. انشالله بتوانند اين اوضاع ديگهاي خارج از مدار توليد و نابساماني. امور اداري را كه موجل بروز ناملايمات كارگري در اين شركت شد مديريت كنند (992)
France
۱۳۹۳-۱۰-۰۹ ۰۶:۵۹:۵۸
 
همه با هم پيش بسوي توليد اقتصادي. و احياي مجدد نام. الومينيوم المهدي. در خدمت مهندس قدمي هستيم. تا انشالله مجدد بتوانيم. توليد را به ١١١٠٠٠ تن بر گردانيم و. با توليد اند مصرفي المهدي و هرمزال جلو. خروج ارز از کشور را بگيريم (993)
France
۱۳۹۳-۱۰-۰۹ ۰۹:۰۸:۲۱
 
جناب اقاي قدمي. خير مقدم... (994)
France
۱۳۹۳-۱۰-۰۹ ۰۹:۱۵:۵۸
 
جناب اقاي قدمي به ياري خدا با همت عالي شما و مديران شايسته مديريت علمي در اين شركت. جاي مديريت غیرعلمی را خواهد گرفت. براي شما ارزوي موفقيت داريم و همه در كنار شما هستيم يا علي (995)
France
۱۳۹۳-۱۰-۰۹ ۰۹:۳۶:۵۷
 
اقاي كرباسيان. از حسن تدبير و درايت جنابعالي در اين تغيير مديريت متشكريم (996)
France
۱۳۹۳-۱۰-۰۹ ۰۹:۴۴:۰۶
 
من با مهندس قدمی در ورزش از نزدیک کار کرده ام هم مدیر کل ستادی بودم و هم رییس فدراسیون و اکنون در کارهای اقتصادی و بنگاه داری هستم ایشان مدیری سالم برنامه ریز و مقتدر می باشد مبارک کارکنان الومینیوم المهدی باشد (1016)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۱۰-۱۰ ۱۳:۵۲:۲۶
 
خدارا صد هزار شكر كه. امانت را به اهلش سپردند انشالله با همين توان و انرژي. اوضاع المهدي و هرمزال را بهبود و ضوابط را كنند و دوباره المهدي را به ظرفيت قبلي خود خواهند رسانيد هم در توليد شمش و هم در توليد اند و هم در راندمان امپري (1018)
France
۱۳۹۳-۱۰-۱۰ ۱۵:۴۴:۰۴
 
جناب آقای مهدی قدمی مدیرت عامل جدید المهدی به یاری خدادرسمت خودموفق وپیروز پایدارباشید (1033)
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۳:۲۱:۲۲
 
مديرعامل حديد در اولين حركت خود تيزهوشي خود رانشان داد. اقاي قدمي متشكريم (1036)
France
۱۳۹۳-۱۰-۱۵ ۰۹:۱۴:۲۲
 
رضا
امید است مجموعه المهدی موفق باشند و اشخاص بخصوص مدیران میایند و میروند. در خصوص مهندس گلکار هم باید گفت که صنعت آلومینیوم کشور مدیون این مرد توانا و مدیر مدبر می باشد. (1047)
۱۳۹۳-۱۰-۱۷ ۱۴:۲۷:۱۹
 
مدیر عامل جدید خیر مقدم امیدواریم به وضعیت حقوقی کاررگران زحمت کش رسیدگی شود انشاالله (1059)
۱۳۹۳-۱۰-۲۳ ۰۱:۵۶:۲۳