گروه صنایع معدنی آلومینیوم
 
یک مدیر کارخانه آلومینای جاجرم به اتهام مالی دستگیر شد
گروه صنایع معدنی >آلومینیوم - رییس کل دادگستری خراسان شمالی گفت: یکی از مدیران میانی کارخانه آلومینای ایران واقع در جاجرم به اتهام ارتکاب جرائم مالی دستگیر شد و تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.
 
به گزارش ماین نیوز، حجت الاسلام رضا براتی زاده اظهار داشت: به دنبال دریافت گزارش از فساد مالی، پرونده قضایی تشکیل شد و تحت نظارت دادستان عمومی و انقلاب جاجرم و در یکی از شعب بازپرسی دادسرای این شهرستان در حال رسیدگی است.

وی اتهام فعلی انتسابی به متهم را تدلیس در معاملات دولتی و ارتشا عنوان و تصریح کرد: متهم در جریان خرید تعداد ۱۶۰ دستگاه کولر گازی فاقد شناسه کالا برای تقویت سیستم سرمایشی شرکت آلومینای جاجرم، مبلغ ۷۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تحت عنوان پورسانت و در واقع رشوه از ۲ متهم در خارج از استان دریافت کرده است.

رییس کل دادگستری خراسان شمالی از کشف و توقیف ۲۰ عدد سکه تمام بهار آزادی و مقادیری نیم سکه از محل کار و منزل متهم خبر داد و گفت: منابع تامین وجوه برای این مقدار سکه و صحت و سقم ادعای متهم مبنی بر اینکه با سرمایه متعلق به خود این سکه ها را خریداری کرده در دست بررسی قرار دارد.

مقام عالی قضایی خراسان شمالی درباره دیگر اتهامات منتسب به متهم از جمله نگهداری مشروبات الکلی خارجی اظهار کرد: در بازرسی از منزل متهم سه بطری مشروبات الکلی خارجی و ۹ عدد مهر ساختگی و برخی اسناد و فاکتورهای مجعول نیز کشف و توقیف شده است.

رییس کل دادگستری خراسان شمالی افزود: قرار بازداشت موقت صادر شده و تحقیقات تکمیلی تا روشن شدن تمامی زوایا و ابعاد این ماجرا و دستگیری دیگر عوامل مرتبط با این پرونده ادامه دارد.

آلومینای ایران در شهرستان جاجرم، واحد تولیدی منحصربه‌فرد و تنها تولیدکننده پودر آلومینا در کشور است که این محصول به عنوان ماده اولیه چهار واحد تولیدی از جمله ایرالکو، المهدی، سالکو و نیز تولید شمش در جاجرم به مصرف می‌رسد.

مجتمع آلومینای ایران در شهرستان جاجرم در ۱۵۰ کیلومتری جنوب بجنورد و پنج کیلومتری شمال شهر جاجرم واقع بوده که در سال ۱۳۸۰ به بهره‌برداری رسیده است.

این مجتمع صنعتی، که قطب تولید پودر آلومینیوم در کشور است، تاکنون سه هزار و ۵۴۰ نفر فرصت شغلی مستقیم داشته است.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۰
کد مطلب: 58852
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا