گروه صنایع معدنی فولاد
 
مديرعامل فولاد مباركه در برنامه "يک شهر ضيافت" عنوان کرد؛
اشتغال پایدار؛ بزرگترین مسئولیت اجتماعی شركت فولاد مباركه
گروه صنایع معدنی >فولاد - مديرعامل فولاد مباركه در برنامه "يک شهر ضيافت" سيماى مرکز اصفهان، اشتغال پایدار را به عنوان بزرگترین مسئولیت اجتماعی این شرکت دانست و گفت: فولاد مباركه همواره هم در بخش توليد و هم در بحث ايفاى مسئوليت‌هاى اجتماعى پيشگام بوده است.
 
به گزارش ماین نیوز، محمدياسر طيب‌نيا مديرعامل شركت فولاد مباركه در برنامه "يک شهر ضيافت" سيماى مرکز اصفهان اظهار كرد: آزادى زندانیان و حمایت از خانواده‌هایشان در برنامه "يك شهر ضيافت"، كار مباركي است كه در صدا و سيما انجام مى‌شود که به همین خاطر از مدیران رسانه ملی به ویژه سازندگان این برنامه تشکر می‌کنم. فولاد مباركه نيز در 9 سال گذشته بيش از ٢ هزار زندانى را آزاد كرده تا در اين امر سهيم باشد.

وی افزود: هر پدیده اجتماعی دارای علت‌ها و معلول‌هایی است و موضوع آزادسازى زندانيان جرایم مالی غیرعمد، پرداختن به معلول است ولى ما علاوه بر اين که به آزادی زندانیان کمک می‌کنیم، در حال تلاش جدی برای عمل به مأموريت اصلى خود يعنى اشتغال‌زايى و توليد هستيم كه اين امر مى‌تواند در رشد جامعه چه از نظر معيشتى و چه از لحاظ اجتماعى مؤثر باشد و در واقع در مسیر رفع علت‌هایی که موجب بروز زندانیان جرایم غیرعمد می‌شود حرکت نماید.

مديرعامل شركت فولاد مباركه خاطرنشان کرد: برنامه‌هاى زيادى در فولاد مباركه براى كاهش مصرف آب، حفظ محيط زيست و كاهش مصارف انرژى تدوين شده و بسيارى از آن‌ها عملياتى شده است تا بتوانيم در اين زمينه نيز مسئوليت‌هاى اجتماعى خود را به خوبى ايفا كنيم؛ فولاد مبارکه امروز به عنوان صنعت سبز در کشور معرفی شده و طی سال‌های گذشته چندین بار در حوزه‌های مسئولیت اجتماعی و محیط زیست جوایز زیادی را کسب کرده است.

وی اذعان داشت: فولاد مباركه بزرگترين بنگاه اقتصادى كشور است و سهم يك درصدی در توليد ناخالص ملی دارد؛ اين شركت همواره در مسئوليت‌هاى اجتماعى نيز پيشگام بوده و در سال‌هاى گذشته اين موضوع را در عرصه‌های مختلف به خوبى نشان داده است.

طیبب‌نیا تصریح کرد: اميدواريم با دعاى خير مردم بتوانيم رسالت‌هاى خود را در زمينه‌هاى مختلف ازجمله توليد كه اصلى‌ترين مأموريت ما براى نقش‌آفرينى در اقتصاد كشور است را به خوبى انجام دهيم.

وی تأکید کرد: ما در تلاشيم تا بتوانيم همچون سال‌هاى گذشته از زندانيان جرايم مالى و خانواده‌هايشان به روش‌هاى مختلفى حمايت كنيم و در طول سال اين حمايت را ادامه دهيم.

مدیرعامل فولاد مبارکه در پایان از کمک 50 میلیارد ریالی این شرکت برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد استان اصفهان خبر داد.

شركت‌هاى بزرگ صنعتى استان در زمينه امور خير بسیار فعال هستند

سيدرضا مرتضوى استاندار اصفهان نیز در این برنامه اظهار كرد: انجام امور خیریه در سراسر اصفهان از گذشته رواج داشته و جوهره وجودی مردم این استان با اين امور، آميخته شده است.

وى افزود: امور خیریه با حضور خيرين و آحاد مردم با کمک‌های کوچک و بزرگ محقق مى‌شود و چنین برنامه‌هایی كه با كمك صدا و سيما و خيريه‌ها برگزار مى‌شود، موجب نزديك شدن بیشتر دل‌هاى مردم به یکدیگرمى‌شود.

استاندار اصفهان تصريح كرد: تهیه چنین برنامه‌هایی در صدا و سيما که با مشارکت سازمان زندان‌ها و همه خيرين انجام می‌شود، صحنه‌هایی از همدلی را در جامعه به نمایش می‌گذارد که به همین خاطر از صدا و سیما برای برپایی چنين سفره خيرى تشكر مى‌كنم.

وى تأكيد كرد: بسيارى از شركت‌هاى صنعتى، علاوه بر سال جاری و هم در سال‌هاى گذشته در کنار مردم استان اصفهان در آزادی زندانیان جرایم مالی غیرعمد و حمایت از خانواده‌هایشان مبالغ زيادى را براى آزادى زندانيان پرداخت کرده‌اند كه اين همدلی جاى تقدير دارد.

مرتضوى در پایان متذكر شد: ترويج مشاركت در طرح‌هاى خير، به‌ويژه در بین خانواده‌ها كارى مهم است كه در شهر اصفهان و در خانواده ها از گذشته مرسوم بوده و اين فرهنگ‌سازى قابل ستايش است؛ اصفهان در ادوار مختلف تاريخ از انقلاب، دفاع مقدس و بعد از آن همواره پيشگام بوده و امروز نيز در ايام عزاى سيدالشهدا و به‌طور كلى امور خيريه فعاليتى مثال‌زدنى دارد.

لازم به ذکر است گروه فولاد مبارکه به نمایندگی از سهامداران، کارکنان و ذینفعان خود مبلغ 2 میلیارد ریال را برای حمایت از خانواده‌های این زندانیان تخصیص داده است.

ویژه‌برنامه "یک شهر ضیافت" با حمایت اداره کل زندان‌های استان اصفهان، ستاد دیه و انجمن حمایت از خانواده زندانیان، خیرین و همکاری عموم مردم نوع دوست اصفهان در شب‌های ماه مبارک رمضان از شبکه اصفهان به صورت زنده پخش گردید.
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۵
کد مطلب: 60940
 
مرجع : سایت فولاد مبارکه اصفهان