گروه صنایع معدنی فولاد
 
مدیرعامل شرکت توسعه پشتیبانی فناوری و نوآوری فولاد مبارکه خبر داد؛
راه اندازی ۴ شتاب‌دهنده‌ صنعت فولاد تا پایان سال
گروه صنایع معدنی >فولاد - مدیرعامل شرکت توسعه پشتیبانی فناوری و نوآوری فولاد مبارکه گفت: به منظور تقویت جریان‌های دانشی در صنعت فولاد کشور تا پایان سال، ۴ شتاب‌دهنده‌ تخصصی در صنعت با سرمایه‌گذاری فولاد مبارکه راه‌اندازی خواهد شد.
 
به گزارش ماین نیوز، یحیی پالیزدار مدیرعامل شرکت توسعه پشتیبانی فناوری و نوآوری فولاد مبارکه در مورد اقدامات این شرکت برای توسعه زیست‌بوم فناوری و نوآوری در کشور اظهار کرد: شرکت توسعه و پشتیبانی فناوری و نوآوری فولاد مبارکه از ابتدای امسال، اتفاقات خوبی را در زمینه‌های مختلف برای توسعه زیست‌بوم فناوری و نوآوری در کشور رقم زده است.

وی گفت: در حوزه توسعه زیرساخت، چه از نظر توسعه زیرساخت‌های فیزیکی و چه از نظر توسعه ابزارهای مالی اقدامات خوبی انجام شده است. در حوزه توسعه زیرساخت‌های فیزیکی، توسعه ۳هزارمتری اکوسیستم دانش‌بنیان فولاد مبارکه یکی از اقدامات مهم این شرکت در سال جاری است و پیش‌بینی می‌شود در مرحله بعد این میزان از زیرساخت‌ها به ۱۰ هزار متر افزایش یابد.

حمایت از صندوق پژوهش و فناوری استان اصفهان

مدیرعامل شرکت توسعه پشتیبانی فناوری و نوآوری فولاد مبارکه افزود: از اعتبارات تخصیص‌یافته دیگر می‌توان به تخصیص ۲۰ میلیارد تومان برای حمایت از صندوق پژوهش و فناوری استان اصفهان اشاره کرد که این مبلغ صرف حمایت از زیست‌بوم فناوری و نوآوری استان اصفهان خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: یکی از اقدامات خوبی که در زمینه شتاب‌دهنده انجام داده‌ایم استقرار شتاب‌دهنده تخصصی حوزه فولاد در استان اصفهان است و قرار است تا انتهای امسال، ۴ شتاب‌دهنده تخصصی دیگر صنعت فولاد را در استان اصفهان راه‌اندازی کنیم. این شتاب‌دهنده‌های دانش‌بنیان در حوزه‌هایی تخصصی نظیر فرایندهای تولید، تجهیزات، نسوز و... فعالیت می‌کنند.

گسترش چتر حمایتی فولاد مبارکه بر شرکت‌های دانش‌بنیان

پالیزدار تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون در ۳ شرکت دانش‌بنیان، سرمایه‌گذاری انجام داده‌ایم و تا پایان سال سرمایه‌گذاری در ۱۰ شرکت دیگر نیز در دستور کار قرار گرفته است. همچنین با عقد تفاهم‌نامه با شهرک علمی و تحقیقاتی استان اصفهان، قرار است حداقل از فعالیت‌های دانش‌بنیان شاخص ۴۰ شرکت دانش‌بنیان مستقر در این شهرک حمایت کنیم.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۵
کد مطلب: 63367
 
مرجع : ایراسین