گروه صنایع معدنی فولاد
 
مدیر حسابداری عمومی تصریح کرد: شفافیت عملکرد مالی برای ذی‌نفعان از اولویت‌های فولاد هرمزگان
گروه صنایع معدنی >فولاد - مدیر حسابداری عمومی شرکت فولاد هرمزگان با تأکید بر اینکه شفافیت عملکرد مالی برای ذی‌نفعان از اولویت‌های فولاد هرمزگان است، گفت: یکی از مهم‌ترین وظایف واحد حسابداری عمومی تهیه صورت‌های مالی و به‌تبع آن ارائه اطلاعات قابل‌اتکا و به‌موقع به‌منظور نشان دادن عملکرد و موقعیت مالی شرکت به افراد خارج از سازمان ازجمله سرمایه‌گذاران، اعتباردهندگان، تأمین‌کنندگان و مشتریان است.
به گزارش ماین نیوز، سید عبدالحمید بحرینی در خصوص عملکرد مدیریت حسابداری عمومی، بیان کرد: در این بخش، گزارش‌هایی تهیه می‌شود که عموماً مصرف برون‌سازمانی دارند که ازجمله آن‌ها می‌توان به تهیه و انتشار صورت‌های مالی اشاره کرد.

مدیر حسابداری عمومی شرکت فولاد هرمزگان خاطرنشان کرد: شرکت‌های پذیرفته‌شده در بورس و فرابورس، براساس قانون موظف‌اند که هر سه ماه یک‌بار گزارش کاملی از فعالیت مالی (صورت‌های مالی) خود ارائه دهند. این گزارش هر شش ماه یک‌بار توسط حسابرس قانونی حسابرسی می‌شود. آنچه در تدوین و تهیه صورت‌های مالی به‌صورت یک هدف مورد بحث است، رعایت اصول حسابداری طبقه‌بندی اطلاعات مالی ازجمله ارائه اطلاعاتی از وضعیت و عملکرد مالی و منعطف بودن شرکت به صورتی خلاصه و طبقه‌بندی شده است؛ اما این گزارش‌ها و صورت‌های مالی باید به‌گونه‌ای باشد که برای استفاده‌کنندگان نهایی سودمند باشد تا بتوانند به‌درستی در این حوزه تصمیم‌گیری کنند.


وی با اشاره به اتخاذ رویکرد شفاف‌سازی از سوی شرکت، تأکید کرد: تمام فعالیت‌ها و گزارش‌ها این واحد بر اساس استانداردهای روز انجام و تهیه می‌شود.

به گفته مدیر حسابداری عمومی شرکت فولاد هرمزگان، سازمان‌ها به‌ویژه شرکت‌های بورسی برای انتشار گزارش‌های خود ملزم به رعایت همه استانداردهای حسابداری، حسابرسی و الزامات تعیین‌شده بورس هستند. این در حالی است که سازمان بورس هرازچند گاهی دستورالعمل‌هایی برای تهیه و ارائه صورت‌های مالی به شرکت‌ها ابلاغ می‌کند که سازمان‌ها باید آن‌ها را رعایت کنند. فولاد هرمزگان ازجمله شرکت‌هایی است که اطلاعات مالی و تولیدی خود را با جزئیات مکفی در سامانه‌های بورس مانند کدال منتشر می‌کند تا ذی‌نفعان از این شفافیت بهره‌مند گردند.

بحرینی در پایان تصریح کرد: ازجمله مهم‌ترین اهداف واحد حسابداری عمومی فولاد هرمزگان، حرکت همگام با علم روز و استانداردهای تدوین‌شده است تا بتوانیم اطلاعات را به‌صورت شفاف به ذی‌نفعان اعلام کنیم. همچنین در تلاشیم همگام با سایر واحدهای سازمانی، ارزیابی عملکرد کارکنان را پیش ببریم. ازاین‌رو، کارکنان را ترغیب و تشویق می‌کنیم تا در نظام‌های مشارکتی حضور داشته باشند. همچنین به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده‌ایم که در حد لزوم، کارکنان دوره‌های آموزشی حوزه حسابداری مالی را پشت سر گذارند. ضمن اینکه جابه‌جایی شغلی کارکنان را برای افزایش سطح آگاهی و شناخت آن‌ها نسبت به دیگر واحدهای مالی در دستور کار داریم تا به این ترتیب موجبات رشد فزاینده و تعالی کارکنان سازمان نیز فراهم شود.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۶
کد مطلب: 64976
 
مرجع : اقتصاد ملت