گروه صنایع معدنی فولاد
 
مدیرعامل شرکت مجتمع فولاد خراسان در نشست با خبرنگاران:
سرمایه‌گذاری‌های مشترک فولاد خراسان برای رفع محدودیت‌های تامین انرژی در سال آینده
تأمین پایداروتکمیل حلقه‌های اولیه مواد در دستور کار فولاد خراسان سرمایه‌گذاری‌های مشترک فولاد خراسان برای رفع محدودیت‌های تامین انرژی د
گروه صنایع معدنی >فولاد - طهمورث‌ جوانبخت : توسعه فولاد خراسان مبتنی بر متوازن‌سازی زنجیره تولید و رفع مخاطرات تامین برای حلقه‌های نهایی تولید است.
 
به گزارش ماین نیوز، طهمورث‌ جوانبخت ، مدیرعامل شرکت مجتمع فولاد خراسان در نشست با خبرنگاران، «چالشی بودن» و «قابلیت حصول» را دو‌ ویژگی برنامه کاری و‌ تولیدی فولاد خراسان برای سال پیش رو‌ برشمرد و خاطرنشان کرد: با ارزیابی ریسک‌ها و قابلیت‌های موجود، در تمام حوزه‌ها، اعم از تأمین، تولید، انرژی بر مدیریت منابع، ذخیره‌سازی نهاده‌ها‌ در حوزه‌های دارای ریسک بالا و رفع موانع در تمام سطوح و‌حوزه‌ها متمرکز خواهیم بود.

مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان درباره استاندارد محصولات فولادی کشور با تاکید بر مطلوبیت بالای محصولات صادراتی، افزود: تمرکز ما در حوزه صادرات، با توجه به مزیت‌های اقتصادی ومبادلاتی، صادرات به کشورهای همسایه، به ویژه آسیای میانه خواهد بود.

طهمورث‌ جوانبخت با اشاره به برنامه‌های توسعه‌ای شرکت و‌ سرمایه‌گذاری‌های پایدار، در خصوص وضعیت ریسک‌های اقتصادی و مالی‌ شرکت افزود: مجتمع فولاد خراسان تا کنون متناسب با شرایط خود از تسهیلات و‌مکانیزم‌های تامین مالی از نظام بانکی استفاده نکرده و‌خوشبختانه با توجه به بازدهی قطعی طرح‌های توسعه‌ای شرکت، ظرفیت شرکت برای تامین مالی از نظام بانکی، ظرفیت بالایی است و‌ ازاعتبار شرکت در این حوزه می توان به خوبی بهره گرفت.

وی با اشاره به محدودیت‌های تامین انرژی در کشور، تاکید کرد: عدم‌النفع ناشی از توقف تولید شرکت‌های فولادی و‌سایر صنایع،سرمایه‌گذاری‌های مشترک را در حوزه تولید انرژی، توجیه پذیر ساخته و ما هم به دنبال راهکارهایی هستیم که با سرمایه‌گذاری در این حوزه با همکاری سایر صنایع بر این چالش فائق شویم.

جوانبخت اولویت سرمایه‌گذاری را برای فولاد خراسان، تمرکز بر حوزه تأمین پایدار مواد اولیه و تکمیل حلقه‌های اولیه مواد برشمرد وخاطرنشان کرد: توسعه فولاد خراسان مبتنی بر متوازن‌سازی زنجیره تولید و رفع مخاطرات تامین برای حلقه‌های نهایی تولید است.

مدیرعامل فولاد خراسان با اشاره به سرمایه‌گذاری بیش از ۱۲۰۰میلیارد تومانی این شرکت در حوزه جمع‌آوری و تصفیه پساب شهری درنیشابور گفت: اگر چه بازگشت سرمایه این طرح هم متناسب با سرمایه‌گذاری سنگین آن خوب ارزیابی می شود، اما در این حوزه نگاه ما بیش‌تر مسئولیت اجتماعی ماست که با توجه به ضرورت ایفای نقش مسئولانه در کاهش تنش آبی برای خودمان فارغ از بحث بازگشت سرمایه، رسالتی جدی تعریف کرده ایم. ضمن این که اشتغال‌زایی خوب این پروژه هم یک جنبه‌ی موثر در ایفای مسئولیت‌های اجتماعی ماست.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۶
کد مطلب: 64980
 
مرجع : دنیای معدن