گروه صنایع معدنی
 
۷۳۲ مگاوات واحد نیروگاهی صنایع خودتامین تابستان ۱۴۰۳ در مدار قرار می‌گیرد
متصل شدن پنجمین واحد نیروگاهی صنایع به ظرفیت 183 مگاوات
گروه صنایع معدنی - مجری طرح احداث نیروگاه‌های صنایع معدنی از متصل شدن پنجمین واحد نیروگاهی صنایع به ظرفیت 183 مگاوات با شبکه خبر داد و گفت: واحد دوم گازی مبارکه، واحدهای گازی 1 و 2 گل گهر سیرجان و واحدهای گازی 1 و 2 فولاد اردکان چادرملو هرکدام به ظرفیت 183 مگاوات و جمعاً به ظرفیت 732 مگاوات در تابستان 1403 در مدار قرار خواهند گرفت.
 
به گزارش ماین نیوز، "سید زمان حسینی: در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون) ضمن اعلام این خبر افزود: در راستای احداث نیروگاه‌های خودتامین صنایع، واحد اول گازی نیروگاه سیکل ترکیبی آلومینیوم المهدی به ظرفیت 183 مگاوات پس از اتمام عملیات اجرائی، نصب و راه اندازی با شبکه سنکرون شد.

مجری طرح احداث نیروگاه‌های صنایع معدنی با بیان اینکه فرآیند احداث این نیروگاه اوایل سال گذشته آغاز شده است، افزود: با در مدار قرارگرفتن اولین واحد گازی نیروگاه آلومینیوم المهدی، ظرفیت نیروگاه‌های جدیدالاحداث صنایع که تاکنون با شبکه سراسری سنکرون شده است شامل دو واحد گازی نیروگاه سمنان و یک واحد گازی نیروگاه فولاد مبارکه و یک واحد گازی فولاد غرب آسیا جمعا به میزان 871 مگاوات است.

وی همچنین یادآور شد: واحد دوم گازی فولاد مبارکه از نوع کلاس F به ظرفیت 307 مگاوات در مرحله تست و راه اندازی است که پیش‌بینی می‌شود در دهه مبارک فجر با شبکه سنکرون شود.

حسینی خاطرنشان کرد: علاوه بر واحد دوم گازی مبارکه، واحدهای گازی 1 و 2 گل گهر سیرجان و واحدهای گازی 1 و 2 فولاد اردکان چادرملو هرکدام به ظرفیت 183 مگاوات جمعا به ظرفیت 732 مگاوات در تابستان 1403 در مدار قرار خواهند گرفت.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۵۴
کد مطلب: 70907
 
مرجع : پایگاه اطلاع رسانی وزارت نيرو